Nadals un Federers smagā cīņā sasniedz Austrālijas atklātā čempionāta trešo kārtu

Šveices tenisists Rodžers Federers un spānis Rafaels Nadals trešdien Melburnā sīvā cīņā sasniedza Austrālijas atklātā čempionāta trešo kārtu, liecina rīkotāju informācija. Nadals uzvaru pār amerikāni Timu Smičeku nodrošināja vairāk nekā četras stundas ilgušā piecu setu cīņā, bet Federeram četros setos izdevās pieveikt Itālijas spēlētāju Simoni Bolelli.

Ar trešo numuru izliktais Nadals, neraugoties uz vēdera krampjiem, nodrošināja uzvaru ar 6-2, 3-6, 6-7 (2-7), 6-3, 7-5 un nopelnīja iespēju nākamajā kārtā spēlēt pret izraēlieti Dudi Selu. Kopš starta pērnvasar Vimbldonā Nadals plaukstas locītavas un apendicīta operācijas dēļ pirms ierašanās Melburnā piedalījās tikai četros turnīros.

Turpretim turnīra otrā rakete Federers otrās kārtas barjeru pārvarēja ar uzvaru četros setos 3-6, 6-3, 6-2, 6-2 pār Bolelli un 17 "Grand Slam" turnīros triumfējušā tenisista pretinieks cīņā par vietu astotdaļfinālā būs vēl viens itālietis Andreass Sepi.

Trešajā kārtā jeb 1/16 finālā iekļuva arī ar sesto numuru izliktais brits Endijs Marejs, kurš ar 6-1, 6-3, 6-2 neatstāja cerības austrālietim Marinko Matosevičam un nākamo cīņu aizvadīs pret Žoau Souzu no Portugāles.

Jau vēstīts, ka pirmajā kārtā izstājās Ernests Gulbis, kurš zaudēja 18 gadus vecajam mājiniekam Tanasi Kokinaki. Taču tālāk par otro kārtu netika arī Kokinaki, jo trešdien piecos setos zaudēja savam tautietim Semam Grotam.

Sieviešu dubultspēlēs dalību atsauca māsas Serena un Venusa Viljamsas - četras reizes Melburnā triumfējušais ASV māsu duets nedevās laukumā pirmās kārtas spēlē. Rīkotāji nesniedza informāciju par Viljamsu rīcības iemeslu.

Vienspēlēs trešdien smagu uzvaru otrajā kārtā izcīnīja ar otro numuru izliktā Marija Šarapova, kura ar 6-1, 4-6, 7-5 pārspēja citu Krievijas tenisisti Aleksandru Panovu.

Austrālijas atklātais čempionāts ilgs līdz 1.februārim.