Halepa triumfē Vimbldonas čempionātā, finālā ātri uzveic Serenu Viljamsu

Rumāniete Simona Halepa sestdien izcīnīja pārliecinošu uzvaru Vimbldonas čempionātā, divos setos ar 6-2, 6-2 pārspējot ASV tenisisti Serenu Viljamsu tikai 55 minūtes ilgušajā finālspēlē, liecina organizatoru informācija.

(papildināts ar Kamillas Bartones iekļūšanu junioru dubultspēļu finālā)
Halepa izcīnīja karjerā otro "Grand Slam" titulu, bet pirmo reizi palika nepārspēta Vimbldonā. Līdz šim vienīgo uzvaru visaugstākā līmeņa turnīrā 27 gadus vecā tenisiste izcīnīja pērn Francijas atklātajā čempionātā.

Finālā Halepa pieļāva tikai trīs nepiespiestas kļūdas, turpretim Viljamsai, kura Vimbldonas finālā zaudēja arī pērn, titula mačā iekrājās 26 nepiespiestas kļūdas.

Viljamsa pretendēja uz 24. "Grand Slam" uzvaru, kas būtu tenisa vēsturē atkārtots rekords. Vienīgā 24 uzvaras tik augsta līmeņa turnīros ir guvusi tikai Margarēta Korta.

Vimbldonas čempionāta finālā Viljamsa spēlēja jau 11. reizi un iepriekš viņa septiņas reizes triumfēja zāliena seguma "Grand Slam" turnīrā. Turklāt iepriekšējās 10 savstarpējās spēlēs Viljamsas kontā bija deviņas uzvaras pār Halepu.

Vīriešu finālā svētdien serba Novaka Džokoviča pretinieks būs Šveices tenisists Rodžers Federers. Jaukto dubultspēļu finālā Aļona Ostapenko pārī ar zviedru Robertu Lindstedu svētdien spēlēs pret horvātu Ivanu Dodigu un Latišu Čanu no Taivānas.

Kembridžas hercogiene Katrīna pirms spēles sveicinās ar Kamillu Bartoni un citām junioru dubultspēļu...
Kembridžas hercogiene Katrīna pirms spēles sveicinās ar Kamillu Bartoni un citām junioru dubultspēļu pusfināla dalībniecēm

Savukārt junioru meiteņu dubultspēļu finālu sasniedza Kamilla Bartone, kura pārī ar krievieti Oksanu Seļehmetjevu pusfinālā ar 7-6 (8-6), 7-5 pārspēja krievieti Polinu Kudermetovu un Francijas spēlētāju Žūliju Morlē. Otras finālistes svētdien būs amerikānietes Savanna Broudusa un Abigaila Forbsa.