Halepa trīs setu finālā Parīzē izcīna karjerā pirmo «Grand Slam» tenisa titulu

Pasaules ranga līdere Rumānijas tenisiste Simona Halepa sestdien Francijas atklātā čempionāta finālā ar 3-6, 6-4, 6-1 uzvarēja amerikānieti Slounu Stīvensu un izcīnīja karjerā pirmo titulu "Grand Slam" līmeņa turnīros. Halepa ceturto reizi spēlēja "Grand Slam" finālā, bet visās iepriekšējās reizēs bija zaudējusi, tostarp pērn Parīzē titula mačā Aļonai Ostapenko, liecina organizatoru informācija.

Halepa kļuva par otro Rumānijas tenisisti, kas uzvarējusi "Grand Slam" turnīrā - pirms 40 gadiem Francijas atklātajā čempionātā triumfēja viņas menedžere Virgīnija Ruzici.

Pēdējās piecās savstarpējās spēlēs Halepa ir pieveikusi Stīvensu, kura iepriekš ne reizi karjerā nebija zaudējusi finālā, gūstot uzvaras sešos titula mačos. Pērn septembrī Stīvensa palika nepārspēta ASV atklātajā čempionātā.

Ar nesatricināmi aukstasinīgu spēli uz gala līnijas Stīvensa pirmajā setā nodrošināja breika pārsvaru, kas ļāva panākt 4-1 vadību. Halepa daudz vairāk uzbruka, tomēr agresīvā stilā pieļāva gana daudz kļūdu, lai ieguvēja no tā būtu viņas pretiniece. Stīvensai devītajā geimā servējot par uzvaru setā, Halepa neizmantoja breikbumbu un citas iespējas vairs nebija.

Vispusīgas prasmes Stīvensa apliecināja otrā seta sākumā, dažādojot spēli un teicami nospēlējot arī pie tīkla. Ar vēl vienu sāncenses servē gūtu punktu amerikāniete izvirzījās vadībā 2-0, tomēr Halepa spēja rezultātu līdzsvarot, turklāt bija pārāka nākamajos četros geimos. Ilgi noturēties vadībā rumānietei gan neizdevās - Stīvensa ātri atguvās un rezultāts kļuva 4-4. Seta izskaņā Halepai bija setbumba pretinieces servē un Stīvensas sitiens autā nozīmēja, ka čempione kļūs zināma izšķirošajā trešajā setā.

Mazliet piesardzīgāka taktika, vairāk spēlējot no aizsardzības un mazāk riskējot, Halepai ļāva pēdējā setā panākt dominējošu 5-0 pārsvaru. Pāris epizodēs arī veiksme bija rumānietes pusē, stiprinot 26 gadus vecās tenisistes pārliecību, ka zaudējumi "Grand Slam" finālos nav viņai lemti mūžīgi.

Iepriekš "Grand Slam" turnīros Halepa zaudēja arī 2014.gadā Parīzē un šogad janvārī Austrālijas atklātajā čempionātā.

Vīriešiem čempions "Roland Garros" tenisa stadionā kļūs zināms svētdien. Uz karjerā 11. titulu Francijas atklātajā čempionātā pretendēs spānis Rafaels Nadals, kura pretinieks būs Austrijas tenisists Dominiks Tīms.