Gulbis zaudē Raoničam un Barselonā netiek ceturtdaļfinālā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Ernests Gulbis Barselonas turnīra trešajā kārtā piektdien divos setos ar 2-6, 6-7 (6-8) zaudēja Kanādas tenisistam Milošam Raoničam un neiekļuva ceturtdaļfinālā. Gulbis Barselonā tomēr nopelnīja 55 reitinga punktus, kas viņam ļaus pirmdien uzlabot pozīcijas pasaules rangā un atgriezties pirmajā piecdesmitniekā.

Gulbis pret 196 centimetrus garo Raoniču ir zaudējis visās trijās savstarpējās spēlēs, un Melnkalnē dzimušais kanādietis favorīta statusu apliecināja arī Barselonā.

Zaudējis savu pirmo servi, Gulbis ļāva ar piekto numuru izliktajam pretiniekam iegūt punktu savā servē arī septītajā geimā. Raoničs bez sarežģījumiem uzvarēja pirmajā setā, taču otrajā setā izvērtās spēkos līdzvērtīga cīņa, kurā uzvarētāja noteikšanai izspēlēja taibreiku. Gulbim taibreikā bija viena setbumba (6-5), kas palika nerealizēta.

Raoničs ceturtdaļfinālā spēlēs pret Spānijas tenisistu Tomiju Robredo, kurš uzveica ar trešo numuru izlikto čehu Tomašu Berdihu - 3-6, 7-6 (7-5), 6-3. Gulbja un Raoniča spēli bija ieplānots aizvadīt ceturtdien, taču turnīra grafiks iekavējās lietus dēļ.

Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā Raoničs ieņem 13.vietu, turpretim Gulbis reitingā ir 40 pozīcijas zemāk. Raoničs savstarpējās spēlēs bija pārāks gan pērn Memfisā, gan vēl gadu iepriekš Montekarlo "Masters" turnīrā.

Gulbis pamatturnīrā pirmajās divās kārtās pieveica čehu Radeku Štepāneku un pirmo reizi karjerā pārspēja spāni Fernando Verdasko. Gulbis cīņu Barselonā sāka kvalifikācijā, kur uzvarēja spāni Polu Toledo Bahu un Nīderlandes tenisistu Matvi Midelkopu.

Barselonas turnīrs ar 1,7 miljonu eiro balvu fondu uz tenisita seguma ilgs līdz svētdienai.