Gulbis Vimbldonā pirmo reizi iekļūst trešajā kārtā

Ernests Gulbis trešdien pirmo reizi karjerā iekļuva Vimbldonas turnīra trešajā kārtā, kad viņa pretinieks Francijas tenisists Žo Vilfrīds Conga pēc trešā seta savainojuma dēļ atteicās spēli turpināt, liecina rīkotāju informācija. Gulbis cīņā pret pasaules septīto raketi otrās kārtas spēlē tobrīd bija vadībā ar 3-6, 6-3, 6-3.

Cīņā par vietu "Grand Slam" turnīra astotdaļfinālā Gulbja pretinieks būs spānis Fernando Verdasko. Gulbis piecās iepriekšējās sezonās Vimbldonā nebija ticis tālāk par otro kārtu, bet Conga pērn un aizpērn spēlēja pusfinālā.

Pirms trešā seta, kad katrs sāncensis bija uzvarējis pa vienam setam, Conga izmantoja medicīnisko pārtraukumu, un spēli turpināja ar apsaitētu kreiso ceļgalu. Francijas tenisists kortā kļuva lēnāks, kas palīdzēja Gulbim kļūt par situācijas noteicēju.

Daudz nepiespiestu kļūdu Gulbim liedza iegūt iniciatīvu pirmajā setā, un Conga trešajā geimā pretinieka servē panāca 2-1 pārsvaru. Francijas tenisists turklāt pārliecinoši servēja, turoties drošā vadībā. Vienīgā iespēja līdzsvarot rezultātu Gulbim bija astotajā geimā, tomēr divas breikbumbas palika nerealizētas. Seta galotnē Gulbis turklāt pieļāva divas dubultkļūdas, un pēdējā no tām ļāva Congam panākt 6-3.

Otrā seta sākumā Gulbim nereti nesekmējās servēšanā, taču punktus geimos viņš tādēļ nezaudēja. Toties pēc neizšķirta 3-3 Latvijas tenisists vairs nezaudēja nevienā geimā un seta galotnē bija pārliecinoši pārāks. Conga pēc ārsta palīdzības varēja turpināt spēli, taču trešajā setā Gulbis viņam neatstāja cerības uz panākumu. Ātri krājot punktus savā servēs, Gulbis ar breiku ieguva 4-2 pārsvaru, bet vēl vienu punktu Congas servē guva seta beigās.

"Grand Slam" turnīros Gulbis tālāk par otro kārtu nebija ticis kopš 2008.gada maija, kad viņš cīnījās Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā. Vimbldonas turnīrs ar 22,56 miljonu mārciņu (18,45 miljonu latu) balvu fondu turpināsies līdz 7.jūlijam.