Gulbis uzvar un tiksies ar Nadalu Kataras turnīra ceturtdaļfinālā (papildināts)

Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis trešdien Dohā veiksmīgi turpināja spēlēt Kataras turnīrā, kur vairāk nekā divas stundas ilgušā otrās kārtas cīņā trijos setos ar 6-2, 4-6, 6-3 pārspēja poli Lukašu Kubotu un iekļuva ceturtdaļfinālā, informēja rīkotāji. Gulbis cīņā par vietu pusfinālā ceturtdien tiksies ar pasaules ranga līderi spāni Rafaelu Nadalu.

(papildināts ar Ernesta Gulbja un Rafaela Nadala spēles dienu un citu astotdaļfinālu rezultātiem)
Pēc līdzīga scenārija kā Vecgada pēdējā dienā aizvadītajā pirmās kārtas spēlē, Gulbis pārliecinoši bija pārāks pirmajā setā, sīvā cīņā atzina sāncenša pārākumu otrajā setā, savukārt trešā seta sākumā ieguva prāvu pārsvaru, ko nosargāja un nodrošināja uzvaru pār Kubotu, kurš Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ir 72.vietā.

Gulbis cīņas sākumā 13 minūtēs panāca 4-1 pārsvaru, un vēl pēc 12 minūtēm pirmais sets bija beidzies. Taču turpinājums pasaules rangā 24.vietā ierindotajam Gulbim izvērsās sarežģītāks. Otrajā setā tenisisti noturēja savu servi, līdz Kubots priekšpēdējā geimā tika pie punkta Gulbja servē. Nākamajā geimā Gulbis neizmantoja trīs breikbumbas, ļaujot pretiniekam panākt izlīdzinājumu mačā. Pēdējā setā Gulbis strauji panāca 4-0 un nosargāja uzvaru, lai gan turpinājumā zaudēja vienu savu servi.

Ar septīto numuru izliktais Gulbis pret Kubotu guva divās cīņās otro uzvaru, jo pārspēja poli arī līdz šim vienīgajā savstarpējā spēlē 2011. gadā Tokijas turnīrā. Karjerā septīto cīņu pret Nadalu Gulbis aizvadīs ceturtdien vakarā, un centīsies gūt pirmo uzvaru pret sāncensi, kurš karjerā palicis nepārspēts 60 turnīros.

Nadals otrajā kārtā smagā cīņā pēc nepilnu divarpus stundu spēkošanās pārspēja Vācijas tenisistu Tobiasu Kamki - 6-3, 6-7 (3-7), 6-3. Nadalam un Gulbim centrālajā kortā paredzēta dienas trešā spēle, kas varētu sākties ne agrāk kā plkst. 18 pēc Latvijas laika.

Jau vēstīts, ka turnīru Katarā Gulbis sāka ar uzvaru pār Lielbritānijas otro raketi Danielu Evansu, kurš pamatturnīrā tika pēc veiksmīga starta kvalifikācijā. Līdz šim labākais sasniegums Gulbim Dohā ir dalība ceturtdaļfinālā 2010. un 2011.gadā, kad viņš izstājās pēc zaudējumiem attiecīgi šveicietim Rodžeram Federeram un Nadalam.

Kataras "Open" cīņu sāka pieci pasaules ranga pirmā desmita spēlētāji, taču jau pirmajā kārtā izstājās ar ceturto numuru izliktais čehs Tomašs Berdihs, bet tālāk par otro kārtu netika Vimbldonas čempions brits Endijs Marejs un turnīra otrā rakete Davids Ferers. Marejs trešdien ar 6-3, 4-6, 2-6 zaudēja Florianam Maijeram, savukārt Spānijas tenisists Ferers ar 4-6, 5-7 piekāpās vēl vienam vācietim Danielam Brandsam. Izstājās arī pērn Dohā uzvarējušais francūzis Rišārs Gaskē, kurš ar 2-6, 5-7 atzina sava tautieša Gēla Monfisa pārākumu.

Katarā tenisisti cietā seguma kortos cīnās par 1,097 miljonu dolāru balvu fondu. Uzvarētājs nopelnīs arī 250 reitinga punktu. Gada sākumā tenisisti pārbauda spēkus pirms sezonas pirmā "Grand Slam" turnīra - Austrālijas atklātā čempionāta, kas Melburnā sāksies 13.janvārī.