Gulbis Sanktpēterburgā izcīna karjerā ceturto titulu ATP turnīros

Ernests Gulbis svētdien Sanktpēterburgas turnīra finālā ar 3-6, 6-4, 6-0 pārspēja Spānijas tenisistu Gilermo Garsiju-Lopesu un izcīnīja karjerā ceturto uzvaru Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) turnīros. Gulbis vēl ne reizi nav zaudējis finālā, ja tajā iekļuvis.

Pēc neveiksmīga finālcīņas sākuma Gulbi otrajā setā no zaudējuma spēlē šķīra divi geimi, tomēr Latvijas tenisa līderis turpinājumā neļāva pretiniekam gūt vairs nevienu punktu. Ar uzvaru otrajā setā Gulbis mačā panāca izlīdzinājumu, savukārt izšķirošajā trešajā setā Garsija-Lopess palika sausā.

Šosezon Gulbis izcīnīja otro uzvaru, jo martā viņš palika nepārspēts arī Delrejbīčā, ASV.

Sanktpēterburgā nopelnītie 250 reitinga punkti Gulbim palīdzēs jaunnedēļ atgūt vietu reitinga trešajā desmitā.

Sanktpēterburgā ar sesto numuru izliktais Gulbis finālcīņas pirmajā setā zaudēja trīs punktus savā servē, kas ļāva Garsijam-Lopesam itin pārliecinoši noturēties vadībā, lai gan seta sākumā arī spānis vienu savu servi zaudēja. Neveiksmīgi Gulbis aizvadīja setā pēdējo geimu, kad ar vairākām nepiespiestām kļūdām ļāva pretiniekam panākt 6-3.

Vēl viena Gulbja zaudēta serve palīdzēja Garsijam-Lopesam otrajā setā izvirzīties vadībā ar 4-1, taču ar to Spānijas tenisista veiksmes brīdis bija beidzies. Gulbis uzvarēja nākamajos piecos geimos, panākot spēlē izlīdzinājumu un tikpat spoži turpināja trešajā setā.

Pret pasaules ranga 74.vietā ierindoto Garsiju-Lopesu Gulbis izcīnīja otro uzvaru trijās savstarpējās cīņās.

Jau vēstīts, ka pasaules ranga 36.vietas īpašnieks Gulbis Sanktpēterburgā cīņā līdz finālam sagrāva mājinieku Mihailu Jelginu, pieveica Igaunijas spēlētāju Jurgenu Zopu, kā arī neatstāja cerības spānim Roberto Bautistam Agutam un Polijas tenisistam Mihalam Pšisjenžnijam.

Sanktpēterburgas turnīrā tenisisti cietā seguma laukumā sadalīja 456 000 dolāru balvu fondu, no kura uzvarētāja guvums bija 78 000 dolāru.