Gulbis iekļūst Štutgartes turnīra otrajā kārtā

Ernests Gulbis otrdien Štutgartes turnīru Vācijā sāka ar uzvaru trijos setos 4-6, 6-1, 6-1 pār Spānijas tenisistu Marselu Granolersu un iekļuva otrajā kārtā, liecina organizatoru informācija. Cīņā par vietu "Mercedes" kausa ceturtdaļfinālā Gulbja pretinieks būs galvenais favorīts mājinieks Tomijs Hāss.

Neveiksmīgs Gulbim ar zaudētu savu servi izvērtās spēles sākums. Lai gan nākamajā geimā izdevās rezultātu līdzsvarot, Granolerss seta galotnē Gulbja servē ieguva izšķirošu 5-4 pārsvaru. Savukārt otrajā setā tikai tā sākumā spānis tika pie vienīgā punkta. Izšķirošo trešo setu Gulbis sāka ar pretinieka servē nopelnītu punktu, un veiksmīgā turpinājumā izcīnīja uzvaru nedaudz vairāk kā pusotru stundu ilgušajā spēlē.

Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā Gulbis šonedēļ ir 36.vietā, bet Granolerss ierindots 41. pozīcijā. Līdzšinējās četrās savstarpējās spēlēs katrs bija guvis pa divām uzvarām.

Savukārt Hāss rangā ieņem 11.vietu, turklāt Gulbi viņš jūnija vidū Vācijā pārspēja Halles turnīrā, kur tenisisti uz zāles seguma pārbaudīja spēkus pirms starta Vimbldonā. Štutgartē Hāss kā augstāk izliktais tenisists pirmajā kārtā bija brīvs.

Uz tenisita seguma notiekošā Štutgartes turnīra balvu fonds ir 410 200 eiro. Par iekļūšanu otrajā kārtā Gulbis nopelnīja 20 reitinga punktu.