Gulbis iekļūst Romas «Masters» turnīra otrajā kārtā

Ernests Gulbis pirmdien Romas "Masters" turnīra pamatsacensības sāka ar uzvaru 6-2, 7-6 (8-6) pār somu Jarko Nieminenu un iekļuva otrajā kārtā, pavēstīja organizatori. Gulbis Nieminenu ir pieveicis visās piecās savstarpējās spēlēs.

Gulbja nākamais pretinieks būs serba Viktora Troicka un Čehijas tenisista Lukaša Rosola cīņas uzvarētājs. Ja Gulbim izdosies tikt trešajā kārtā, viņu varētu gaidīt cīņa ar spāni Rafaelu Nadalu. Rosols aizstāja Serbijas tenisistu Janko Tipsareviču, kurš dalību turnīrā atsauca.

Pirmajā setā Gulbis izšķirošo panākumu guva sestajā geimā, kad pretinieka servē izvirzījās vadībā ar 4-2. Līdz seta beigām Gulbis neļāva pretiniekam gūt nevienu punktu. Spraigā cīņā pagāja otrais sets, kurā Gulbim vairākkārt izdevās atspēlēt breikbumbas, kas neļāva Nieminenam izvirzīties vadībā.

Uzvarētāja noteikšanā spēlēja taibreiku, kur Gulbis ieguva šķietami pārliecinošu vadību ar 4-0. Gulbis turpinājumā radīja intrigu, jo pieļāva savā servē divas dubultkļūdas, kas palīdzēja Nieminenam rezultātu izlīdzināt (6-6). Tomēr galotnē precīzāk nospēlēja Gulbis.

Par iekļūšanu Romas turnīra pamatsacensību otrajā kārtā Gulbis jau ir nopelnījis 70 reitinga punktus. Pamatturnīrā Gulbis iekļuva pēc dalības kvalifikācijā, kur uzvarēja rumāni Adrianu Unguru (6-1, 7-6) un Itālijas tenisistu Džanluku Naso (6-3, 6-2).

Romas turnīrs uz tenisita seguma ar 2,65 miljonu eiro balvu fondu ilgs līdz 19.maijam.