Gulbim smagā trīs setu cīņā zaudējums pret Nadalu

Ernests Gulbis ceturtdien Romas "Masters" turnīra astotdaļfinālā trijos setos ar 6-1, 5-7, 4-6 zaudēja spānim Rafaelam Nadalam, lai gan spēja pasaules piektajai raketei izrādīt līdzvērtīgu pretestību, liecina organizatoru informācija. Gulbis pamatturnīrā iekļuva pēc kvalifikācijas pārvarēšanas, savukārt ar piekto numuru izliktais Nadals aizvadīja tikai otro spēli.

Gulbis pārliecinoši pārspēja Nadalu pirmajā setā, bet otrajā setā spānis galotnē panāca neizšķirtu. Trešajā setā Gulbis spēja atgūties pēc savas zaudētas serves, tomēr Nadala stabilitāte favorītam nodrošināja uzvaru vairāk nekā divarpus stundas ilgušajā cīņā.

Pamatturnīrā Gulbis iekļuva pēc kvalifikācijas pārvarēšanas un turpinājumā izcīnīja divas uzvaras, kas viņam ļāva nopelnīt 115 reitinga punktu un palīdzēs uzlabot pozīcijas pirmdien publicētajā rangā.

Gulbis pirmajā setā ieguva 5-0 pārsvaru un gandrīz atstāja Nadalu sausā, tomēr nerealizēja pretinieka setbumbu servē. Nadals bija palēns, turpretim Gulbis pārvietojās ātri un efektīvi, ar spēcīgajiem sitieniem gūstot svarīgus punktus.

Otrajā setā Gulbis pieļāva vairāk kļūdu, un astotajā geimā Nadals ieguva pretinieka servē 5-3 pārsvaru. Gulbis spēja pretinieka servē atgūt punktu un vēlāk panāca setā neizšķirtu 5-5. Tomēr Gulbja nepiespiestas kļūdas nodrošināja Nadalam punktu latvieša servē un uzvaru setā.

Izšķirošā seta sākumā Gulbis līdzsvaroja cīņas gaitu, tomēr sestajā geimā pēc nepiespiestu kļūdu sērijas zaudēja punktu savā servē. Arī Nadals, ieguvis 4-2 pārsvaru, nespēja noturēt savu servi, un rezultāts kļuva neizšķirts 4-4. Gulbis servēja, lai noturētos spēlē, tomēr neraugoties uz vairāku mačbumbu atspēlēšanu, pēdējā geimā uzvarēja Nadals, kurš Romā triumfēja arī pērn.

Nadals pretendē septīto reizi karjerā uzvarēt Romā un pirmdien pakāpties uz 4.vietu reitingā. Ar pasaules rangā 46.vietā šonedēļ ierindoto Gulbi Nadals ir ticies sešas reizes, un visās cīņās uzvarēja. Tomēr tikai vienā spēlē Gulbis nav spējis uzvarēt vismaz vienā setā.

Šosezon Nadals ir zaudējis tikai divās no 35 spēlēm. Laukumā viņš atgriezās pirms septiņiem mēnešiem pēc ceļgala traumas, un kopš tā laika ir uzvarējis piecos turnīros.

Romā pirmajās kārtās Gulbis uzvarēja Somijas tenisistu Jarko Nieminenu (6‒2, 7‒6 (8‒6)) un serbu Viktoru Troicki (6-1, 6-1), savukārt kvalifikācijā guva uzvaras pār rumāni Adrianu Unguru (6‒1, 7‒6) un Itālijas tenisistu Džanluku Naso (6‒3, 6‒2).

Romā uz tenisita seguma notiekošā turnīra balvu fonds ir 2,65 miljoni eiro.