Ostapenko zaudē Austrālijas atklātajā čempionātā, revanšs pret Azarenku neizdodas

Latvijas tenisa līdere Aļona Ostapenko sestdien Austrālijas atklātā čempionāta trešajā kārtā ar 1-6, 5-7 piekāpās neitrālajai tenisistei Viktorijai Azarenkai un netika sezonas pirmā "Grand Slam" turnīra astotdaļfinālā.

Ostapenko jaunajā sezonā ir zaudējusi tikai divās spēlēs, bet abas reizes atzina Azarenkas pārākumu.

Azarenkai pretinieces servē gūts punkts palīdzēja pirmajā setā iegūt 3-0 pārsvaru. Līdzsvarot spēku samēru Aļonai neizdevās, un ceturtajā geimā viņa tika pie setā sava vienīgā punkta. Turpretim otrajā setā jau Aļona nodrošināja punktu pretinieces servē un izvirzījās vadībā 4-1. Devītajā geimā Ostapenko bija iespēja uzvarēt setā, tomēr Latvijas tenisiste nenoturēja savu servi. Azarenka turpinājumā panāca neizšķirtu un ar vēl vienu breiku izvirzījās vadībā 6-5. Servējot par uzvaru mačā, baltkrieviete atspēlēja četras breikbumbas un astoņas minūtes ilgušā geima izskaņā guva uzvaras punktu.

Aļonas Ostapenko - Viktorijas Azarenkas spēles epizodes

Aļona mačā pieļāva 30 nepiespiestu kļūdu, ko neizdevās kompensēt ar 20 tīri uzvarētiem sitieniem. Azarenkai bija 17 nepiespiestas kļūdas un 23 tīri uzvarēti sitieni. Azarenkas izredzes uz uzvaru vairoja arī 11 netveramas serves.

Azarenka ir divkārtēja Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāja, paliekot nepārspēta 2012. un 2013. gadā.

Ostapenko sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā nodrošināja 130 punktus pasaules rangā. Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) pašreizējā reitingā Ostapenko ir desmitā, lai gan turnīrā bija izlikta ar 11. numuru.

Pirmajās divās kārtās Ostapenko uzvarēja austrālietes Kimberliju Birelu (WTA 116.) un Ajlu Tomljanoviču (WTA 271.).

Pašreizējā ranga 22. vietas īpašniece Azarenka iepriekš janvārī pārspēja Ostapenko, abām tenisistēm tiekoties Brisbenas turnīra ceturtdaļfinālā.

Sieviešu dubultspēlēs Ostapenko pārī ar ukrainieti Ludmilu Kičenoku nodrošināja dalību astotdaļfinālā, kur tiksies ar ķīnietes Liņas Džu un Taivānas tenisistes Fansjeņas Vu duetu.

Pērn Austrālijas atklātajā čempionātā Aļona vienspēlēs aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, tādēļ šogad viņai bija jānospēlē tikpat labi, lai nezaudētu punktus rangā. Iekļūšana astoņu spēcīgāko spēlētāju vidū ir Ostapenko labākais panākums sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā.

Austrālijas atklātais čempionāts ar 52,6 miljonu eiro balvu fondu ilgs līdz 28. janvārim.