Tenisiste Sevastova turnīrā Rumānijā zaudē cīņā par pusfinālu

Sezonā pirmo neveiksmi piektdien Rumānijā cieta Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova, zaudējot Klužas-Napokas turnīra ceturtdaļfinālā.

Cīņā par vietu pusfinālā Sevastova divos setos ar 3-6, 5-7 piekāpās mājiniecei Žaklīnai Kristianai.

Sevastova pirmajā setā noturējās līdz 3-3, bet zaudēja nākamajos trijos geimos. Trīs uzvarētu geimu sērija ļāva Sevastovai otrajā setā panākt neizšķirtu 3-3, un Anastasija spēja līdzsvarot rezultātu arī pēc nonākšanas zaudētājās ar 3-5, tomēr lūzumam spēlē ar to nepietika.

Anastasijas Sevastovas un Žaklīnas Kristianas spēles epizodes

Pirmo reizi kopš 2021. gada jūnija Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) līmeņa turnīra ceturtdaļfinālā spēlējusī Sevastova pasaules rangā ieņem 656. vietu, savukārt Kristiana ierindota 81. pozīcijā. Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā nopelnītie 54 punkti ļaus Sevastovai rangā pakāpties par apmēram 150 pozīcijām.

Pirmajās divās kārtās Sevastova pārspēja rīkotāju īpašo ielūgumu saņēmušo mājinieci Andreu Mitu (WTA 170.) un neitrālo tenisisti Elinu Avanesjanu (WTA 61.).

Sevastova gaitas tūrē atsāka decembrī divos WTA viszemākā līmeņa turnīros, bet Rumānijā līdz svētdienai risinās vienu pakāpi augstākas sacensības, kur uzvarētāja nopelnīs 250 ranga punktu. Balvu fonds ir turnīra līmenim atbilstošs, nedaudz pārsniedzot 260 000 eiro.

Aizpērn februārī Sevastova uz nenoteiktu laiku pārtrauca tenisistes karjeru, lai sadziedētu iesīkstējušas traumas, bet pirms gada decembrī viņa laida pasaulē pirmdzimto meitiņu Aleksandru.

Sevastovai ir tiesības 12 WTA turnīros startēt ar aizsargāto reitinga pozīciju, kādā viņa bija pirms savainojuma un maternitātes pauzes. Martā viņa plāno spēlēt prestižos turnīros Indianvelsā un Maiami, bet "Grand Slam" līmenī Anastasijas plānos ir Vimbldona un ASV atklātais čempionāts.

Latvijas spēcīgākā tenisiste Aļona Ostapenko pēc svētdien gūtās uzvaras Lincas turnīrā šonedēļ turnīros nepiedalās. Savukārt Latvijas otrā rakete Darja Semeņistaja (WTA 121.) piektdien WTA zemākā līmeņa turnīrā Indijas pilsētā Mumbajā ar 6-4, 6-3 pārspēja neitrālo spēlētāju Poļinu Kudermetovu (WTA 162.) un iekļuva pusfinālā, kur tiksies ar Nīderlandes tenisisti Arianni Hartono (WTA 153.).