Latvijas regbisti provokācijām bagātā spēlē zaudē Andorai

Latvijas regbija valstsvienība sestdien Rīgā ar 5:14 zaudēja Andoras izlasei Eiropas Nāciju kausa 2B divīzijas turnīra spēlē, kurā viesi izcēlās ar daudzām provokācijām laukumā, taču viņiem tas neliedza izcīnīt uzvaru.

(papildināts ar situāciju turnīra tabulā)
Laukuma saimniekiem vienīgos punktus pirmajā puslaikā ar piezemējumu guva Emīls Balodis, samazinot rezultāta starpību līdz 5:8. Taču līdz pārtraukumam viesi trāpīja soda sitienu, bet otrā puslaika izskaņā Andoras izlase ar vēl vienu soda sitienu likvidēja Latvijas izlases pēdējās cerības.

Mājinieki 12. minūtē palika mazākumā, kad uz 10 minūtēm noraidīja pretinieku provocēto Māri Streikišu. Andoras izlase izmantoja piešķirto soda sitienu un panāca 3:0. Vēl viens piezemējums viesiem 20.minūtē jau nodrošināja 8:0 pārsvaru, savukārt Latvijas regbistiem izredzes atspēlēties mazināja daudzas kļūdas bumbas pārvaldīšanā.

Latvijas izlase turnīrā cieta otro zaudējumu pēc kārtas, jo 25. aprīlī Viļņā piekāpās Lietuvai (11:46). Turnīra tabulā līdere ir Lietuva, kas sestdien ar 26:20 izbraukumā uzvarēja Kipru un ir pirmā ar 20 punktu maksimumu. Latvijas izlasei tāpat kā Kiprai un Andorai pēc četrām spēlēm ir deviņi punkti, savukārt ungāri ar četriem punktiem ir piektie.

Eiropas Nāciju kausa izcīņa notiek divu gadu ciklā, komandām aizvadot ar katru pretinieku pa vienai spēlei mājās un viesos. Divīzijas uzvarētāji nākamgad pavasarī pakāpsies uz 2A divīziju, bet pēdējā komanda izkritīs uz 2C divīziju. 2B divīzijā spēlē komandas, kuras nosacītā Eiropas rangā ieņem 24. līdz 28. vietu.