Latvijas regbisti pret Lietuvu cieš pirmo zaudējumu Eiropas Nāciju kausa turnīrā

Latvijas regbija valstsvienība sestdien Viļņā ar 11:46 zaudēja Lietuvai Eiropas Nāciju kausa 2B divīzijas līderu spēlē, informēja Latvijas Regbija federācijā. Trijās spēlēs turnīrā Latvijas regbisti cieta pirmo neveiksmi.

(papildināts ar U-19 izlases rezultātu dienas trešajā spēlē)
Sešus punktus Latvijai ar soda sitieniem guva Kristaps Bērziņš, savukārt vienīgo piezemējumu veica Raivis Kokins.

Lietuvieši līdz pirmā puslaika vidum iekrāja 13:0 pārsvaru, izdarot divus piezemējumus un trāpot soda sitienu. Lai gan Bērziņš Latvijai guva pirmos punktus ar soda sitienu, mājinieki atbildēja ar vēl vienu piezemējumu. Līdz puslaika beigām Bērziņš vēlreiz trāpīja soda sitienu un pārtraukumā viesi devās ar 12 punktu iztrūkumu (6:18).

Lietuvas izlase otrajā puslaikā arvien palielināja pārsvaru, savukārt viesi punktu krājumu spēja papildināt tikai ar Kokina vienīgo piezemējumu, laukuma saimnieku uzvaru neapdraudot. Latvijas valstsvienība spēli aizvadīja ar jaunu kapteini – Viktoru Silvoniku, kurš aizstāja karjeru izlasē noslēgušo Jāni Skuju.

Galvenā trenera Sergeja Lisko vadītā Latvijas izlase nākamo spēli aizvadīs 2.maijā Rīgā pret Andoru. Divās pirmajās spēlēs 2014./2016. gada ciklā uzvaras guva gan Lietuva, gan Latvija, taču panākums savstarpējā spēlē ļāva lietuviešiem nostiprināties vadībā turnīra tabulā.

Divus zaudējumus sestdien Višī, Francijā, cieta Latvijas U-19 izlase regbijā-7, kas Eiropas čempionātu sāka ar neveiksmi pret Poliju 0:28 un sakāvi 0:60 pret Īriju. Pēdējā spēlē grupā Latvija guva neizšķirtu 14:14 pret Moldovas junioriem, taču grupā palika pēdējā sliktākas punktu attiecības dēļ. Svētdien izslēgšanas turnīrā notiks spēles par vietām U-19 čempionātā. Latvijas izlase varēs pretendēt uz 9.vietu.