Cīņās par Bučas atbrīvošanu kritis bijušais Ukrainas regbija izlases kapteinis

Cīņās par Ukrainas pilsētas Bučas atbrīvošanu no Krievijas iebrucējiem kritis bijušais nacionālās izlases kapteinis Oleksijs Cibko, apstiprināja Ukrainas Regbija federācija. 

Kaujās pie Bučas pilsētas 55 gadus vecais Cibko tika nogalināts 31. martā. Viņu apbedīja kapsētā Kijivā.

Cibko no 2003. līdz 2005. gadam prezidenta amatā vadīja Ukrainas Regbija federāciju, bet iepriekš bija nacionālās izlases kapteinis. 

Pasaules un Eiropas regbija jumtorganizāciju vadītāji ierakstos sociālajos medijos pieminēja Cibko un aicināja godāt viņa piemiņu.

"Oleksijs Cibko, bijušais Ukrainas izlases kapteinis, bijušais Ukrainas Regbija federācijas prezidents un Smelas pilsētas mērs krita, aizstāvot savu pilsētu un savu valsti," rakstīja "Rugby Europe" prezidents Oktaviāns Morariu. 

"Domās esam kopā ar Ukrainas regbija saimi, kas pašlaik saskaras ar neiedomājamiem izaicinājumiem. Mēs arī atceramies tos, kas kļuva par vardarbības upuriem, tajā skaitā bijušo federācijas prezidentu Oleksiju Cibko," vēstīja "World Rugby" prezidents Bils Bomons. 

KONTEKSTS:

Aprīlī Krievijas karaspēkam atkāpjoties no Kijivas apkārtnes, Bučā atklājies pret civiliedzīvotājiem pastrādātā slaktiņa apmērs. Ielās atradās mierīgo iedzīvotāju līķi, arī tādi, kuriem rokas sasietas aiz muguras. Pilsētas iedzīvotāji stāstīja, ka to paveikuši Krievijas karavīri. 

Slaktiņu Bučā nosodījušas daudzas pasaules valstis un aicināja ieviest vēl stingrākas sankcijas pret Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti