Mākslīgais intelekts Parīzes spēlēs sargās olimpiešus no naida sociālajos medijos

Parīzes olimpiskajās un paralimpiskajās spēlēs mākslīgā intelekta rīks sargās sportistus un citus dalībniekus no naida izpausmēm sociālajos medijos. Ļauni un naidīgi komentāri sociālajos medijos ir kļuvuši par būtisku problēmu sportā, kas grauj atlētu psihisko veselību un posta viņu emocionālo stāvokli.

Vairākas sporta organizācijas ir ieviesušas atbalsta sistēmu, lai savus atlētus sargātu, un līdzīgu soli sper arī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), kas cīņā pret naida runu sadarbosies ar tehnoloģisko risinājumu uzņēmumu. 

Parīzes olimpisko un paralimpisko spēļu kontekstā sociālajos medijos gaidāms apmēram miljards ierakstu, kas ir ļoti nozīmīgi līdzjutēju iesaistīšanai, bet tajā pašā laikā rada potenciālu risku, kas jāiegrožo, pastāstīja SOK Droša sporta nodaļas vadītāja Kirstija Barovsa. Viņa aģentūrai AFP uzsvēra, ka Parīzes spēlēs ir nepieciešams radīt un uzturēt drošu digitālo vidi. 

"Mēs zinām, ka sociālie mediji un sports ir nesaraujami saistīti, sniedzot fantastiskas iesaistes iespējas, bet, par nelaimi, mēs arī zinām, ka digitālajā ērā vardarbība tiešsaistē ir plaši izplatīta un neizbēgama," teica Barovsa. 

Sociālo mediju satura pārvaldībai drošības tehnoloģiju varēs izmantot 15 000 sportistu olimpiskajās un paralimpiskajās spēlēs, kā arī 2000 treneru un amatpersonu.

Mākslīgais intelekts analizēs miljoniem datu uzstādījumu, lai tūlītēji atklātu pret sportistiem un citām aizsargātajām personām vērstus apvainojumus. Mākslīgā intelekta sistēma identificēs apdraudējumu ar mērķi nepieļaut to skatījumu lietotāju ierīcēs. 

"Pirmo reizi šis AI [mākslīgā intelekta] risinājums tiks lietots, aptverot tik daudz cilvēku tik daudzos sporta veidos," uzsvēra Barovsa. "Ir svarīgi labāk saprast naida klātesamību tiešsaistes vidē. Mēs zinām, ka tas notiek, un diemžēl tik bieži dzirdam cilvēkus sakām, ka pie tā ir jāpierod un jācenšas ignorēt. Tomēr ar to nepietiek, kad tas ir netaisnīgi un nepareizi. Mēs vēlamies, lai atlēti sportā varētu uzplaukt. Ar šo AI rīku mēs spēsim labāk saprast naida izpausmes tiešsaistē sportā un vardarbības tipoloģiju, kā arī attīstīt datos balstītu rīcības politiku, lai radītu sportistiem fiziski un psiholoģiski drošu vidi."

Parīzes spēlēs sportistiem paredzēts sniegt arī citus labbūtības un psiholoģiskās veselības veicināšanas pasākumus. Parīzes olimpiskās spēles notiks no 26. jūlija līdz 11. augustam, savukārt paralimpieši Francijas galvaspilsētā sacentīsies no 28. augusta līdz 8. septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti