Rosbergs uzvar F-1 Monako «Grand Prix» un atgūst vadību kopvērtējumā

Vācijas pilots Niko Rosbergs svētdien uzvarēja Pirmās formulas (F-1) Monako "Grand Prix" izcīņā un atguva vadību sezonas kopvērtējumā, informēja rīkotāji. Rosberga panākums vēlreiz apliecināja "Mercedes" dominējošo lomu sezonā, jo otrais finišu sasniedza brits Lūiss Hamiltons.

No pirmās pozīcijas startējušais 28 gadus vecais Rosbergs bija līderis visā sacīkšu gaitā, bet Hamiltons vairāk cīnījās, lai noturētu aiz sevis "Red Bull" austrālieti Danielu Rikiardo. Hamiltonam cīņu sarežģīja redzes traucējumi vienā acī. Ceturtais mērķa līniju šķērsoja Spānijas pilots Fernando Alonso ("Ferrari").

Lielas intrigas cīņā par uzvaru nebija, un vairāk diskusiju izraisīja sestdien notikusī kvalifikācija, pēc kuras Rosbergs saglabāja pirmo starta vietu tikai pēc izmeklēšanas, kurā analizēja viņa nenoturēšanos trasē īsi pirms pēdējās sesijas beigām. Rosberga kļūme liedza Hamiltonam pretendēt uz labāko apļa laiku, jo braucienam vairs nepietika laika.

Rosbergs uzvarēja sezonā otrajās sacīkstēs, jo palika nepārspēts arī sezonas atklāšanā Austrālijā. F-1 pilota karjerā Rosbergs izcīnīja piekto uzvaru.

Sezonas kopvērtējumā Rosbergam ir 122 punkti, savukārt Hamiltona rēķinā ir 118 punkti.