Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Motokrosa čempionāta aizkulises

Pasaules motokrosa čempionāta posmu galvenais ārsts: Latvija visiem parādīja priekšzīmi

Pasaules motokrosa čempionāta trijos posmos augustā Ķeguma trasē par sportistu drošību rūpējās 37 medicīniskā personāla darbinieki. Galvenais ārsts sacensībās Ķegumā jau kopš 2015. gada ir Roberts Fūrmanis - viņš Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" atzina, ka sacensības bija sarīkotas priekšzīmīgi un Latvija sniedza pārliecinošu paraugstundu.

Kad Starptautiskās Motosporta federācijas (FIM) medicīniskais direktors paspiež roku un saka, ka viss ir izdarīts labi, Fūrmanis var doties mājās ar labi padarīta darba sajūtu. Ķegumā Latvija parādīja priekšzīmi citiem, ka pasaules klases sacensības var sarīkot arī izaicinošos epidemioloģiskajos apstākļos. 

"Esam pārrakstījuši ne tikai Latvijas motokrosa vēsturi, bet visas pasaules motokrosa vēsturi," teica Fūrmanis. "Šādos apstākļos noorganizēt tāda līmeņa pasākumu ir milzu, milzu sasniegums. Latvija var kalpot par piemēru visai pasaulei, ka, ievērojot zināmas lietas, mēs varam sasniegt lielus rezultātus. Šie trīs posmi, kas notika Latvijā, pierādīja, ka mēs varam. Mēs to izdarījām."

Fūrmanis ikdienā strādā neatliekamās palīdzības ārstu speciālistu brigādē, kura dodas uz smagākajiem izsaukumiem gadījumos, kad ir lielas briesmas cilvēka dzīvībai. Arī

darbs motokrosa trasē ir dinamisks, jo personālam jāspēj pieņemt lēmumus sportistu interesēs un ātri pārvietoties trasē, lai operatīvi sniegtu palīdzību.

Mediķi trasē atradās sešos atbalsta punktos. Ķeguma trase ir drošībai pateicīga, jo tunelis ļauj nepieciešamības gadījumā sportistu evakuēt, nešķērsojot trasi. 

Covid-19 ierobežojumu dēļ šoreiz Ķegumā daudz kas notika citādi – sejas maskas bija jālieto pilnīgi visām akreditētajām personām, protams, arī braucējiem. Maska uz sejas ir zināma neērtība, bet visi ļoti apzinīgi izpildīja prasības, lai sacensību vieta būtu simtprocentīgi brīva no Covid-19, uzsvēra Fūrmanis.

Posma norises vietā nepieciešamības gadījumā ir iespējams motokrosistiem sniegt praktiski tādu pašu palīdzību kā slimnīcā.

Tas pateicoties unikālai pārvietojamajai klīnikai, kur var veikt pilnu izmeklēšanu.

"Varam veikt rentgena izmeklējumus, ultrasonogrāfijas un datortomogrāfijas izmeklējumus, ja tas ir nepieciešams," paskaidroja Fūrmanis. "Ja ir aizdomas par iekšēju asiņošanu, ātri varam saprast, ir vai nav, un pieņemt lēmumu, cik ātri vajag reaģēt."

Mobilajā klīnikā var veikt arī manipulācijas, piemēram ievilkt sportistam atpakaļ vietā izmežģītu plecu un atkārtotā izmeklējumā pārliecināties, ka viss izdarīts pareizi. Francijā radītās mobilās klīnikas nākamā pietura ir lielākās riteņbraukšanas sacensības "Tour de France". Tik moderna pārvietojamā slimnīca ir vienīgā pasaulē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt