Mūsas autotrase var palīdzēt atgriezt autokrosa popularitāti Latvijā

Vairāk nekā 20 gadus pēc kārtas Mūsā valdīja autokross. Ja šobrīd brāļi Dukuri ir karaļi skeletonā, tad tobrīd brāļi Uģis un Ivo Traubergi bija karaļi autokrosa trasēs. 2000. gadā Uģis Traubergs kļuva par Eiropas čempionu, bet Ivo bija trešais. Šobrīd pamazām leģendārā Mūsas trase sāk atdzimt.

“Viss ir viļņveidīgi. Vienubrīd autokross bija populārs, tagad mazāk populārs. Rallijs vienu brīdi bija topā, tagad topā mums ir rallijkross,”situāciju autosportā rezumē Latvijas čempions rallijā un auto sacensību rīkotājs Raimonds Strokšs.

Viņš norāda: ja atskarās uz Latvijas autosportu vēsturiski, tad vienmēr ir bijuši popularitātes pieaugumi un kritumi. “Atgriezt autokrosa popularitāti potenciāls ir, tikai jādara,” pauž Strokšs.

Pamazām tas tiek darīts. Nedēļas nogalē jau pirmās sacensības aizvadītas. Mūsas trasē pērn mainījās īpašnieki, tagad reiz leģendārā trase pieder daļēji zviedru biznesmeņiem. Viņi ir gatavi ieguldīt pamatīgus līdzekļus, lai Mūsas spožums atgrieztos.

Sporta kompleksa “Mūsa” direktors Dāvis Nātriņš teic: “Investīcijas ir nepieciešamas, bet kaut kas jau ir izdarīts.

Es neteiktu, ka smagākais jau ir aiz muguras, bet zināmā mērā daudzas dārgākās lietas ir izdarītas.”

Tie laiki, kad trasi varēja uzturēt, rīkojot tikai sacensības, šķiet, pagājuši uz neatgriešanos. Trasei jāspēj pelnīt tajā laikā, kad sacensības nenotiek. Tas ir aptuveni 45 nedēļas gadā.

“Tas, kas te notiks, sākot ar 1. maiju, ir pilna spektra autosporta atpūtas komplekss,” stāsta Nātriņš. Viņš uzsver, ka te varēs atbraukt draugu pulkā vai ar ģimeni, un izmēģināt savus spēkus autokrosā, braucot ar tādiem spēkratiem, kā, piemēram, Latvijas čempionam rallijā Mārim Neikšānam.

Pats Neikšāns arī ir iesaistījies šajā projektā. “Būšu kā instruktors rallija skolā. Kopīgiem spēkiem, es domāju, izdosies,” pozitīvi noskaņots ir čempions.

 Strokšs slavē Mūsas kompleksa konceptu, taču kā mīnusu norāda atrašanās vietu – mazliet tomēr patālu no Rīgas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti