Motokrosists Stupelis: Dažreiz trešdien vēl nezināju, vai svētdien braukšu sacensībās

Aizvadītā sezona motokrosa kantētājam Kasparam Stupelim izvērtās gana sarežģīta un saspringta, jo ekipāžā ar Jāni Daideru pašiem bija jādomā par nepieciešamo finansējumu, un nereti dažas dienas pirms kārtējā pasaules čempionāta posma vēl nav bijis skaidrs, vai izdosies tikt pie starta bomja. Stupelis Latvijas Radio pastāstīja, ka apguvis arī finanšu menedžera prasmes, kas noderēs jaunajā sezonā kopā ar nīderlandieti Etjēnu Baksu.

Jau sezonas gaitā Stupelis ar Baksu bija apspriedis iespēju nākamgad braukt kopā, lai pretendētu uz augstākajiem rezultātiem. Kaspars neaizmirst, ka savos 35 gados ir krietni vecāks par pārējiem augstākā līmeņa kantētājiem, un rēķinās, ka varēs braukt vairs ne vairāk kā dažas sezonas. 

Kaspars Stupelis par aizvadīto sezonu un nākotnes plāniem
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Stupelim kopā ar Daideru sezona izvērtās finansiāli smaga, un arī sportiskie rezultāti nebija maksimāli augsti. Tā kā Daiders vairs nevēlējās jaunajā sezonā braukt pasaules čempionātā, tad Bakss bija Kasparam labākā izvēle karjeras turpināšanai augstākajā līmenī. 

Trīskārtējais pasaules čempions blakusvāģu klasē Stupelis titulu kopā ar Baksu izcīnīja 2015.gadā, un abi ir apņēmušies būt labākie arī nākamajā sezonā. Attiecības abiem sportistiem ir labas, jo iepriekšējā šķiršanās bija nevis kādu personisku nesaskaņu dēļ, bet gan tāpēc, ka holandietis ģimenē apsolīja pamēģināt braukt kopā ar savu brāli Robiju.

Atriešanās Baksa ekipāžā ir silta, gluži kā savās mājās, jo viss ir tuvs un saprotams, turklāt komandas mītne Eindhovenā ir ļoti ērti sasniedzama ar tiešo lidmašīnas reisu no Rīgas, pastāstīja Stupelis. Par paveikto aizvadītajā sezonā viņš ir ļoti gandarīts, lai gan mazliet pietrūka līdz paša izvirzītajam mērķim pasaules čempionāta kopvērtējumā tikt pirmajā pieciniekā.

Kaspars atzīst, ka ir vienīgais kantētājs, kas menedžējis ekipāžas dalību pasaules čempionātā. Lai gan uzdevums bija grūts, viņš nešaubās, ka gūtā pieredze noderēs nākotnē. Ar finansēm šosezon bijis stress, jo katrs posms startam konkurētspējīgā līmenī izmaksā zināmu summu, turklāt atbalstītāju meklēšana sākās tikai janvāra vidū. Tomēr viss nepieciešamais bija izdarīts, lai varētu cīnīties par augstākajām vietām, lai gan ne bez spriedzes, kas savu ietekmi uz rezultātiem atstāja. 

Stupeļa ziņā aizvadītajā sezonā bija ne tika motocikla kantēšana sacensību trasē, bet arī komunikācija ar cilvēkiem, ražotāju pārstāvjiem un komandas loģistika. Nekad iepriekš viņš to nebija darījis, taču sagaida, ka jaunās iemaņas noteikti palīdzēs arī jaunajā sezonā, jo finansējums gatavošanās posmam bija jāsagādā pašam. 

Bakss aizvadītajā sezonā otro pasaules čempiona titulu ieguva kopā ar francūzi Nikolā Musē, savukārt Stupelis ar Daideru kopvērtējumā izcīnīja 6.vietu. Divreiz pasaules čempionātos - 2003. un 2004.gadā - Stupelis uzvarēja nīderlandieša Daniela Vilemsena ekipāžā.

Pasaules čempionātā 2018.gada sezona sāksies 25.martā Nīderlandē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti