Latvijas motokrosisti uz Nāciju kausa galveno finālu pretendēs gandarījuma braucienā

Latvijas motokrosa izlase sestdien Vācijā vēl nenodrošināja vietu Nāciju kausa galvenajā finālā, kur saglabāja cerības iekļūt ar veiksmīgu startu pēdējās cerības braucienā, pavēstīja Latvijas Motosporta federācijā. Pēdējās cerības brauciens jeb B fināls notiks svētdien pirms galvenā A fināla.

Kvalifikācijā Toišentāles trasē Latvija ar 35 punktiem ierindojās 21.vietā, ar ko nepietika tūlītējai iekļūšanai galvenajā finālā, kur startēs 20 komandu. Vietu A finālā Latvija var nodrošināt, uzvarot pēdējās cerības braucienā.

Latviju Vācijā pārstāv Matīs Karro "MX Open" klasē, Augusts Justs MX1 klasē un Dāvis Ivanovs MX2 klasē. Ivanovs komandā aizstāja Robertu Justu, kurš nevarēja startēt traumas dēļ.

Atsevišķi aizvadītajos katras klases kvalifikācijas braucienos Ivanovs ierindojās 17.vietā, Karro finišēja 18., savukārt Justs - 25.vietā. Pirms starta kvalifikācijā aizvadītajos treniņbraucienos Karro sasniedza septīto ātrāko apļa laiku "MX Open" klasē, kurā startē daudzi spēcīgi MX1 braucēji, savukārt Justs MX1 klasē un Ivanovs MX2 klasē sasniedza 20. ātrāko apļa laiku. Latvijai nepaveicās starta kārtības izlozē, kurā braucēji saņēma 39.numuru, kas liedza ieņemt labu vietu pie starta barjeras.

Kvalifikācijā uzvarēja Austrālija ar četriem punktiem, aiz sevis atstājot amerikāņus arī ar četriem punktiem un beļģus, kuri iekrāja piecus punktus.

Pirms gada Latvijas komanda Nāciju kausa A finālam kvalificējās 16.vietā, savukārt finālbraucienos sasniedza līdz šim augstāko rezultātu, iegūstot 14.vietu 33 valstu konkurencē. Šogad Nāciju motokrosā piedalās dalībnieku rekordskaits - 40 valstis.