Hamiltons uzvar Krievijas «Grand Prix», savukārt Rosbergam saplīst gāzes pedālis

Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta posmā Krievijas "Grand Prix" izcīņā svētdien Soču trasē triumfēja "Mercedes" britu pilots Luiss Hamiltons, savukārt viņa komandas biedrs vācietis Niko Rosbergs jau sacīkšu sākumā izstājās tehnisku ķibeļu dēļ.

Hamiltons izcīnīja devīto uzvaru sezonas 15 aizvadītajos posmos. Kopvērtējumā pašreizējais pasaules čempions nostiprinājis līderpozīciju ar 302 punktiem.

Sočos otrais finišēja četrkārtējais pasaules čempions "Ferrari" vācu pilots Sebastians Fetels, kurš sezonas kopvērtējumā pakāpās uz otro vietu ar 236 punktiem.

Rosbergs, kurš uzvarēja kvalifikācijā, sacīkstēs izstājās septītajā aplī, jo viņa formulai salūza gāzes pedālis. "Mercedes" pilots kopvērtējumā atkāpās uz trešo vietu ar 229 punktiem.

Krievijas "Grand Prix" trešo vietu ieguva "Force India" meksikāņu pilots Serhio Peress, kurš priekšpēdējā aplī bija aiz diviem Somijas braucējiem - Kimi Raikonena no "Ferrari" un Valteri Botas no "Williams".

Cīņā par trešo vietu Raikonens un Botas satriecās pēdējā aplī, uzdāvinot Peresam iespēju kāpt uz goda pjedestāla šajās sacīkstēs.

Šosezon atlikuši vēl četri posmi, no kuriem nākamais 25.oktobrī notiks ASV.