Hamiltons ASV uzvar piektajā F-1 posmā pēc kārtas

"Mercedes" pilots brits Lūiss Hamiltons svētdien Teksasā uzvarēja ASV "Grand Prix" izcīņā un Pirmās formulas (F-1) sezonā palika nepārspēts piektajās sacīkstēs pēc kārtas, liecina rīkotāju informācija. Sezonā Hamiltons ir iekrājis uzvaras 10 posmos.

Hamiltons startēja no otrās pozīcijas, taču pēc 24 apļiem apsteidza savu komandas biedru un konkurentu cīņā par čempiona titulu Niko Rosbergu. Vācietis Rosbergs finišēja otrais, bet trešais bija Austrālijas autosportists Daniels Rikiardo ("Red Bull"). Nākamās divas pozīcijas ieņēma "Williams" piloti brazīlietis Felipe Masa un Valteri Botass no Somijas.

Ar karjerā izcīnītu 32. uzvaru F-1 posmos Hamiltons kļuva par visu laiku veiksmīgāko Lielbritānijas pilotu, par vienas uzvaras tiesu apsteidzot Naidželu Manselu.

Čempionāta kopvērtējumā Hamiltonam pirms diviem atlikušajiem posmiem ir 24 punktu pārsvars pār Rosbergu. Līdz sezonas noslēgumam atlicis aizvadīt sacīkstes  Brazīlijā, kā arī Abudabī, kur pēc šīs sezonas jaunajiem noteikumiem sadalīs dubultu punktu skaitu.

ASV "Grand Prix" izcīņā Ostinā startēja 18 piloti, kas ir mazākais dalībnieku skaits atsevišķā posmā gandrīz 10 gadu laikā.