Daidera un Stupeļa motokrosa ekipāža striktu mērķi sezonai vēl neizvirza

Nākamajā sezonā pasaules čempionātā motokrosā blakusvāģiem atkal piedalīsies latviešu ekipāža, kurā startēs 2011.gada pasaules vicečempions pilots Jānis Daiders un trīskārtējais pasaules čempions kantētājs Kaspars Stupelis. Ekipāža šogad jau piedalījās gan vietēja, gan starptautiska mēroga sacīkstēs, tomēr pasaules čempionātā sāks startēt nākamgad un pašlaik stingri noteiktus mērķus vēl neizvirza. 

Pagājušajā nedēļā Latvijas motokrosa sabiedrība piedzīvoja patīkamu brīdi – ātrais un pieredzējušais blakusvāģu pilots Jānis Daiders apvienoja spēkus ar vienu no pasaules labākajiem kantētājiem Kasparu Stupeli, tādējādi pirmo reizi kopš 2013.gada Latvijai pasaules čempionātā būs sava ekipāža.

Jaunajai sezonai nekādu konkrētu mērķu ekipāžai vēl nav, jo šobrīd ir pārāk daudz nezināmo par gaidāmajiem startiem, tomēr Stupelis ir kaujinieciskā noskaņojumā – viņi dosies uz sacīkstēm, lai cīnītos par uzvaru katrā braucienā.

"Reāls uzdevums varētu būt TOP 5 pasaules čempionāta kopvērtējumā, iespējams, pat pirmais trijnieks, ja viss labi sakritīs," sacīja Stupelis. Kāda vieta tiks izcīnīta, gan būs redzams tikai sacensībās. Stupelis arī atgādināja, ka vēl būs vajadzīgs laiks, lai viņa fiziskā forma būtu tāda paša kā pirms traumas. 

Ekipāža kopā jau ir aizvadījusi vairākas sacensības, šīgada sezonas izskaņā duets pārstāvēja Latvijas izlasi Nāciju kausā, kurā mūsējie ieguva piekto vietu. Nākamā gada sezonā braucēji pārstāvēs motokluba "X-Kross" krāsas. Lai aizvadītu pilnu sezonu pasaules čempionātā, nepieciešami vairāki desmiti tūkstoši eiro, un šajās dienās norisinās pārrunas ar vairākiem potenciālajiem atbalstītājiem, pastāstīja kluba vadītājs Ritvars Stāmers. Viņš uzsvēra, ka ne vienmēr ir vajadzīga nauda, ja palīdzību var saņemt arī citā materiālā formā. 

Šopavasar treniņā Stupelis sarāva ceļgala krusteniskās saites un traumēja menisku. Parasti atlabšana pēc šādām traumām prasa vismaz pusgadu, bieži vien pat vairāk, līdz ar to pastāvēja šaubas par kantētāja gatavību piedalīties sacensībās vēl šajā sezonā. Tomēr Stupelim izdevās veiksmīgi atveseļoties un viņš jau vasaras otrajā pusē devās trasē kopā ar Daideru, lai piedalītos Latvijas čempionāta sacīkstēs. Stupelis teica, ka pirmajos braucienos bija nedaudz bail par savu kāju, tomēr traumas sekas vairs nav jūtamas un tagad iespējams aizvadīt pilnvērtīgus fiziskos treniņus, lai sagatavotos jaunajai sezonai.

Komandai vēl nav pilnas skaidrības par nākamā gada tehniku. Lai gan divus no pēdējiem trim pasaules čempionu tituliem izcīnījušas ekipāžas ar "Husqvarna" motoriem, Jānis Daiders stāsta, ka ekipāža, visticamāk, startēs ar jau pārbaudītajiem "Zabel" dzinējiem, kuri blakusvāģu motokrosa dominējuši ilgus gadus.

Plānots, ka 2017.gada blakusvāģu motokrosa sezona startēs aprīļa sākumā Nīderlandē. Latvijā nākamgad paredzēti pat divi pasaules čempionāta posmi. Vispirms jūnija vidū ieplānotas sacīkstes Ķegumā, bet jūlija beigās labākie blakusvāģu braucēji pulcēsies Stelpes trasē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti