Sporta pedagogs Alfrēds Leja svin 90 gadu jubileju

Bijušā Kazdangas lauksaimniecības tehnikuma  talantīgā fizkultūras skolotāja Alfrēda Leja  vārds ir plaši pazīstams vairākās paaudzēs. Līdztekus pedagoģijai viņš aktīvi darbojies dažādās Latvijas sabiedriskajās sporta organizācijās, arī publicistikā un novadpētniecībā. Viņa sasniegumi gadu desmitos ir augstu novērtēti, taču lielākais prieks par saviem audzēkņiem, kas palikuši uzticīgi sportam. Sirmais  skolotājs šogad atzīmē 90. dzimšanas dienu.

Bijušie audzēkņi sūta apsveikumus, zvana un nāk ciemos – tā ir pati lielākā balva, atzīst pensionētais skolotājs Leja. Savā aktīvajā, sportam veltītajā mūžā, iegūtās medaļas, kausus, atzinības un diplomus neesot pat saskaitījis. Nozīmīgākais bijis 60. gadu sākumā piešķirtais Nopelniem bagātā trenera tituls un Trīszvaigžņu ordenis 1996. gadā.

Pašam tuvākie sporta veidi bijuši soļošana, šahs un basketbols, kam aktīvi sekojot līdz, īpaši Kristapa Porziņģa gaitām. Izrādās, Ņujorkas “Knicks” zvaigznei sava sēkliņa arī esot no Kazdangas, jo viņa tēvs beidzis tehnikumu un tieši šeit sācis spēlēt basketbolu.

Skolotājs Leja Kazdangas lauksaimniecības tehnikumā bija gluži kā magnēts, kas  ar savu  entuziasmu un talantu spēja aizraut ikkatru, teic bijušie audzēkņi. Pagājušā gadsimta 60.,70.gados te sportojuši visi, kaldinot medaļas dažāda mēroga sacensībās. Tolaik pat izveidota īpaša apvienoto kursu grupa, kuru audzinājis Leja. Stingrs, prasīgs un cilvēcīgs - tā savu skolotāju raksturo bijušie kursanti. Daļa no viņiem, neraugoties uz gadu skaitu vēl aizvien turpina sportot.

Mūžs bijis piepildīts un bagāts ar paliekošām vērtībām nākamajām paaudzēm, atzīst pats jubilārs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mans treneris
Sports
Jaunākie
Interesanti