Kamaniņu braucējiem Siguldā pēdējā pārbaude pirms Sočiem

Sestdien Siguldas bobsleja trasē sāksies Eiropas čempionāts kamaniņu braukšanā. Tas reizē būs arī pēdējais posms Pasaules kausa izcīņā. Īpašas sacensības būs Latvijas izlases līderim Mārtiņam Rubenim, jo šis varētu būt Mārtiņa pēdējais starptautiskais starts Siguldas trasē. Viņš gan startēs svētdien.

Gaidāmais Eiropas čempionāts Siguldā būs pēdējais starts kamaniņu braucējiem pirms Soču olimpiskajām spēlēm. Sacīkstes izlaidīs vairāki sezonas līderi, kuri sev jau nodrošinājuši pirmās vietas Pasaules kausa izcīņā.

Tomēr Latvijas izlases līderis Mārtiņš Rubenis uzskata, sacīkstes tik un tā būs aizraujošas. „Es ticu, ka šī būs ļoti interesantas un skaistas sacīkstes.

Latvijas sportisti ir cītīgi strādājuši jau daudzus gadus un īpaši arī gatavojušies šīm sacensībām, tāpēc ļoti gribas ticēt, ka rezultāti priecēs visus - gan mūs, gan arī skatītājus,” teica Rubenis.

Pirmās brauks sievietes. Viņu starts paredzēts 10.15. Pēc tam brauks divnieku ekipāžas, savukārt vīriešu vieninieki brauks svētdienas rītā. Pārbaudījums sportistiem būs aukstais laiks. Gaisa temperatūra no rītiem ir ap -20 grādiem.

Kā stāsta Rubenis, lielais aukstums Latvijas izlases braucējiem iepriekš ir radījis problēmas, tomēr viņš cer, ka kupls skatītāju skaits braucējiem palīdzēs tās pārvarēt. „Mums iepriekšējos gados ir bijuši dažādi kreņķi tieši ar lielo aukstumu, ka mūsu kamanas ne tik labi slīdēja. Bet gribas cerēt, ka šoreiz būs izņēmums un mēs varēsim braukt patiešām ātri. Protams, ja būs daudz atbalstītāji un cilvēki klātienē, tas būs siltums sirdī un arī siltums ķermenī,” saka Rubenis.

Tikmēr Latvijas izlases treneris Pēteris Cīmanis par aukstumu nebēdājas. Viņš uzsver, galvenais, lai trase ir ātra. „Trase ir ļoti laba. Rezultāti arī ir rekorda līmenī. Protams, sportistiem ir drusku auksts. Būtu bijuši grādi 5-6  - labāk, bet visiem apstākļi ir vienādi un ātrumi būs lieli, tā kā es domāju, ka būs interesanti,” secina treneris.

Šosezon Pasaules kausa kopvērtējumā no latviešiem visaugstāk ir brāļu Šicu divnieks. Viņi ieņem astoto vietu. Tikmēr Rubenis vīru vieninieku konkurencē ir 13. Līderu prombūtne un mājas trase varētu ļaut pakāpties augstāk.

Tomēr skaidrs, ka izšķirošais starts būs Soču olimpiādē, pēc kuras Rubenis plāno beigt sportista karjeru.

Runājot par savu sportista karjeru, tad starptautiskajā līmenī es esmu nolēmis šogad beigt. Ja nenotiks kaut kādi milzīgi brīnumi, kas varbūt pagriež to domu citā virzienā, tad šobrīd ir tā sajūta, ka ir labs darbs jau padarīts un ir jāskatās tālāk dzīvē un jāpalīdz jaunajiem censoņiem arī sasniegt lieliskus rezultātus,” norāda pieredzējušais sportists Mārtiņš Rubenis.

Kopā Eiropas čempionātā piedalīsies 131 sportists, no kuriem 12 pārstāv Latviju, savukārt ceļazīmi uz Sočiem nopelnījuši ir 9 Latvijas kamaniņu braucēji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kamanas
Sports
Jaunākie
Interesanti