Kamaniņbraucēji Šici: Ļoti palīdzēja progresēt mācības augstskolā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Andris un Juris Šici aizvadītajā sezonā izcīnīja bronzas godalgas Eiropas čempionātā un bija ceturtie Pasaules kausa kopvērtējumā, pieredzējušās kamaniņu divnieka ekipāžas braucējiem atrodot arvien jaunas iespējas progresēt. Andris Šics sarunā Latvijas Radio pastāstīja, ka brāļiem ļoti noderīgas sevis pilnveidošanai izrādījās nesen sāktās studijas Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA).

Jau pavasarīgajās dienās brāļi Šici bija sastopami Siguldas trasē, darbojoties ar skatu uz nākamo sezonu. Braukšanas izjūta sezonas beigās ir daudz labāka, turpretim sezonas sākumā tehnikas nianses nav iespējams uztvert, paskaidroja Andris Šics. Brāļu duetam ir četru olimpisko spēļu pieredze, un abi saskata, ka viņos ieliktais darbs dod rezultātu.

Andris Šics par pieredzi kamaniņu sportā
00:00 / 01:49
Lejuplādēt

Tagad brāļiem lielus augļus dod studijas LSPA, jo ļauj izprast ne tikai tehniku un trasi, bet arī, kā pašiem jāstrādā ar sevi. Mazas mieles ir par to, ka studijas netika sāktas uzreiz pēc vidusskolas, atzīst Andris Šics. Augstskolā Šici iestājās pērn olimpiskajā sezonā. Ja sākotnēji bijušas bažas, kā izdosies apvienot sportu ar mācībām, viss tomēr izdevies lieliski, palīdzot ekipāžai progresēt.

Apetīte aug ēdot, un brāļi grib kļūt vēl labāki, ne tikai kāpjot uz pjedestāla, bet gan sasniegt tā virsotni. Ticība un ģimenes atbalsts Šiciem ir palīdzējis neapstāties un nedusēt uz lauriem.

Ar sakārtotu sporta veida piramīdas sistēmu Andris izskaidro Vācijas panākumus kamaniņu sportā. Viņš saskata, ka pašlaik arī Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF) sper soļus pareizā virzienā.

Juris Šics par kamaniņu sporta attīstību
00:00 / 02:16
Lejuplādēt

LKSF valdē darbojas Juris Šics, kuru sportisti deleģēja kā savu pārstāvi. Juris Šics pirms pāris gadiem ieviesto sportista dalību LKSF valdē uzskata par labu risinājumu, jo atlētiem mēdz būt  savs redzējums, ko federācijas vadībai ir lietderīgi zināt.

Brāļu ekipāžas dedzīgāko atbalstītāju vidū ir gan viņu bērni, kas dažreiz nobirdina asaru, ja ekipāža paliek bez medaļām, gan Šicu vecmāmiņa. Ģimenē aplēsuši, ka starp jaunāko un vecāko līdzi jutēju ir  95 gadu starpība. Šici priecājas, ka viņiem arī ar mājām Siguldā paveicies - abus pēc sacensībām pilsētas Svētku laukumā allaž sagaida tūkstošiem cilvēku, un brāļi apzinās, ka par viņiem tur īkšķi  viscaur Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti