Kamaniņbraucēji lūkos augstākajām vietām nepieciešamo tehniku

Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidents Atis Strenga kopumā ir apmierināts ar sportistu veikumu pasaules čempionātā, kur izdevās izcīnīt sudraba godalgas stafetē, tomēr viņš Latvijas Radio atzina, ka jāmeklē iespējas uzlabot kamanas, jo tehnikai ir ļoti nozīmīga loma cīņā par augstākajām vietām.

LKSF cer izveidot sekmīgu sadarbību ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), un ir ieceres, ko darīt tālāk. Tomēr nav tik vienkārši izveidot augstākās klases kamanas, un iepriekš nav zināms, vai eksperimenti trāpīs mērķī, vai nē.

Pasaules čempionātā pārliecinoši triumfēja Vācijas izlases bavārieši - divnieka ekipāža Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, kā arī Fēlikss Lohs un Natālija Geizenbergere. Turklāt tieši bavāriešu tehnikas pārākumu apliecināja šveicietes Martinas Koheres divas medaļas. Viņai uz citiem nezināmiem noteikumiem bavārieši iedeva savas slieces un sportiste, kas visu sezonu bija aiz Elīzas Cauces, Kēnigszē trasē pārliecinoši iekļuva trijniekā. Tas parāda, cik liela nozīme tehnikai, un kā strādā bavāriešu tehnika, uzsvēra Strenga.

LKSF prezidents priecājās par stafetē iegūtajām godalgām un sprieda, ka tuvu medaļām bija arī Andris un Juris Šici, bet sekundes simtdaļas visu izšķīra viņiem par sliktu. Brāļi labi startējuši gan sprintā, ieņemot 4.vietu, gan klasikā, kur bija piektie, bet Elīza Cauce labi nobrauca gan individuāli, izcīnot 5.vietu, gan stafetē un izdarīja maksimumu, sacīja Strenga. Bēdīgāk gājis puišiem, kam neizdevās pietuvoties favorītiem.

Strenga uzteica Ināru Kivlenieku, kurš reabilitējās stafetē pēc neveiksmīgā individuālā starta. Oskaram Gudramovičam/Pēterim Kalniņam labi gājis treniņos, bet šoreiz divnieku sacensībās iegūtā 10.vieta šķiet neveiksme, lai gan pērn kamaniņbraucēji par to būtu priecājušies. Kopumā, salīdzinot ar pērno pasaules čempionātu Siguldā, rezultāti ir krietni labāki, rezumēja Strenga.

Daļa Latvijas komandas pirmdien ar līgumreisu no Minhenes dosies uz nākamo Pasaules kausa posmu Sočos, kur sacensības risināsies nedēļas nogalē, bet vairāki sportisti atgriezīsies mājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kamanas
Sports
Jaunākie
Interesanti