Cauce noslēdz pirmo sešinieku Eiropas čempionātā kamaniņu sportā

Latvijas sieviešu kamaniņu sporta izlases līdere Elīza Cauce ceturtdien Vācijā, Kēnigszē trasē, izcīnīja 6.vietu Eiropas čempionātā, kas risinās Pasaules kausa sezonas 5.posma ietvaros. Braucējām nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ vietu sadalījumu noteica pēc viena brauciena rezultātiem, informēja Latvijas Kamaniņu sporta federācija.

Pasaules kausa posma vērtējumā Cauce bija septītā, savukārt Ulla Zirne ierindojās 23.vietā un atstāja aiz sevis vienu sāncensi. Eiropas čempionāta ieskaitē, kur neiekļāva Ziemeļamerikas braucēju rezultātus, Zirnei tika 16.vieta.

Uzvarēja trīskārtējā pasaules čempione vāciete Natālija Geizenbergere ar rezultātu 51,178 sekundes. Otro un trešo vietu sadalīja attiecīgi krieviete Tatjana Ivanova (51,329 sekundes) un uzvarētājas tautiete Tatjana Hifnere (51,433), kura Eiropas čempionātā palika nepārspēta pērn. Caucei ar rezultātu 51,770 sekundes neizdevās atkārtot pirms gada gūto panākumu, kad viņa Eiropas čempionātā citā Vācijas trasē Altenbergā kļuva par sudraba medaļnieci.

Otro braucienu paspēja veikt astoņas sportistes, tostarp Zirne, tomēr arvien intensīvākas snigšanas dēļ pasliktinājās redzamība un sacensības pārtrauca. Otrā brauciena rezultāti tika anulēti.

Jau vēstīts, ka Eiropas čempionāta ieskaitē 5.vietu ieguva divnieka ekipāža Andris un Juris Šici, bet 11.vietā ierindojās Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs. Pasaules kausa posma vērtējumā Latvijas divnieki ieņēma attiecīgi 6. un 14.vietu. Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš otrajā braucienā nokrita.

Vīriešu sacensībās piektdien startēs Inārs Kivlenieks, Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis. Kendija Aparjode, Kristers Aparjods un Kristaps Mauriņš iepriekš Nāciju kausa sacīkstēs nepārvarēja kvalifikāciju un Pasaules kausa posma pamatsacensībās nestartē.

Vīrieši sacentīsies piektdien, kad paredzēta arī komandu stafete.

Nākamajā nedēļas nogalē Pasaules kausa sezonas sestais posms notiks Siguldā, bet janvāra beigās Īglsā, Austrijā, risināsies pasaules čempionāts.