Vācijas hokejisti episkā mačā pret Kanādu iekļūst olimpiskajā finālā

Vācijas valstsvienība piektdien pusfinālā ar 4:3 pārspēja Kanādas izlasi un pirmo reizi olimpisko spēļu vēsturē iekļuva hokeja turnīra finālā. Nekad iepriekš vāciešiem nebija izdevies olimpiskajās spēlēs izcīnīt par bronzu vērtīgākas medaļas, turklāt vismaz sudrabu komanda šoreiz nodrošināja pret iepriekšējo divu olimpisko turnīru uzvarētājiem.

Pēdējo trešdaļu Vācijas valstsvienība sāka ar 4:1 pārsvaru, kas saruka līdz minimumam, tomēr uzvaru spēja nosargāt. Finālu Vācija pret olimpiešiem no Krievijas aizvadīs olimpisko spēļu noslēgumā svētdien.

Vācijas pretuzbrukumu taktika nodrošināja komandai lielisku spēles pirmo pusi, un otrā perioda 7. minūtē Franks Mauers panāca 3:0. Lai gan Kanāda realizēja skaitlisko vairākumu, rezultatīvi viena spēlētāja pārsvaru izmantoja arī vācieši, līdz perioda beigām atjaunojot trīs vārtu pārsvaru.

Kanādiešu spiediena pēdējā trešdaļā dēļ Vācijas hokejisti aizsardzībā vairāk kļūdījās un pelnīja noraidījumus. Mets Robinsons samazināja pretinieku pārsvaru līdz 4:2, un lielisku iespēju piebremzēt sāncenšus neizmantoja Vācijas izlase, kad soda metienu nerealizēja Dominiks Kahuns. Dereks Rojs pēdējās trešdaļas vidū vairākumā samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Vāciešu labākais panākums olimpiskajās spēlēs līdz šim bija 1932. un 1976.gadā izcīnītas bronzas godalgas. Cīņā par ceļazīmi uz Phjončhanu Vācijas izlase kvalifikācijas izšķirošajā mačā uzveica Latvijas valstsvienību.

Jau vēstīts, ka pirmie finālā iekļuva olimpieši no Krievijas, kas piektdien ar 3:0 pārspēja Čehijas izlasi, kam sestdien pret kanādiešiem atliks aizvadīt maču par bronzu. Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubu spēlētāji olimpiskajā turnīrā nepiedalās.