U-20 izlase zaudē Dānijai un atvadās no sapņa par atgriešanos elitē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 4 mēnešiem.

Latvijas U-20 izlases hokejisti ceturtdien Polijā cieta pirmo neveiksmi, taču pēc zaudējuma ar 1:4 Dānijas vienaudžiem pasaules čempionāta I divīzijas spēlē vairs nevar turnīrā iegūt pirmo vietu, tādēļ šķīrās no izredzēm atgriezties elitē, liecina organizatoru informācija.

Vienīgie vārti Latvijai bija Roberta Lipsberga rēķinā, taču dāņu aktivitāte uzbrukumā ne reizi neļāva viņu pretiniekiem panākt izlīdzinājumu. Dāņi četrās spēlēs guva četras uzvaras un neatkarīgi no rezultāta pēdējā spēlē pret Slovēniju saglabās pirmo vietu grupā. Latvijai četrās spēlēs ir trīs uzvaras, bet zaudējums savstarpējā cīņā vairs neatstāj iespēju Dāniju apsteigt.

Dāņi rezultātu atklāja pirmajā trešdaļā, kad precīzi meta Madss Ellers, bet, tuvojoties otrā perioda pēdējām minūtēm, Nikolajs Ēlerss Latvijas vārtsarga Elvja Merzļikina cietoksnī raidīja otro ripu. Latvijas izredzes pēdējā perioda piektajā minūtē gan uzlaboja Lipsbergs, taču pretinieki atbildēja ar izšķirošiem Sonija Hercberga gūtajiem vārtiem piecas minūtes pirms spēles beigām. Pēdējās minūtēs Merzļikinu aizstāja sestais laukuma spēlētājs, tomēr Olivers Bjorkstrands priekšpēdējā sekundē iemeta pēdējos vārtus.

Jau vēstīts, ka pirmajās trijās spēlēs Latvijas izlase nosargāja vārtus neskartus un guva uzvaras pār mājiniekiem poļiem (5:0), kā arī slovēņiem (10:0) un austriešiem (3:0).

Galvenā trenera Leonīda Tambijeva vadītās Latvijas U-20 izlases mērķis bija turnīrā izcīnīt pirmo vietu un atgriezties elitē. Latvijas U-20 izlase sestdien Sanokā vēl spēlēs pret Baltkrieviju, taču dāņu pirmo vietu cīņas iznākums neietekmēs.

U-20 pasaules čempionāta I divīzijā spēle:

Dānija - Latvija 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Vārtus guva: Madss Ellers, Nikolajs Ēlerss, Sonijs Hercbergs, Olivers Bjorkstrands - Roberts Lipsbergs

Vārtsargi: Georgs Sorensens - Elvis Merzļikins