U-20 izlase Polijā sāk ar drošu uzvaru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 4 mēnešiem.

Latvijas U-20 izlases hokejisti svētdien Sanokā ar 5:0 pārliecinoši pārspēja mājiniekus poļus pasaules čempionātā I divīzijā pirmajā spēlē, informēja organizatori. Latvijas izlase turnīrā cīnīsies par pirmo vietu, lai atgrieztos spēcīgāko hokeja valstu sabiedrībā.

Cīņā pret Poliju pa diviem vārtiem guva Roberts Lipsbergs un Rodrigo Ābols, savukārt Elvis Merzļikins atvairīja 14 metienus un nosargāja Latvijas vārtus neskartus. Lipsbergs iemeta pa vieniem vārtiem pirmajās divās trešdaļās, savukārt Ābols pēdējā perioda 5. minūtē nodrošināja 3:0 pārsvaru. Pēdējās divas ripas mājinieku vārtos ielidoja cīņas pēdējā minūtē, kad precīzi meta Rūdolfs Maslovskis un Ābols.

Latvijas Hokeja federācija galvenā trenera Leonīda Tambijeva vadītajai komandai uzdeva izcīnīt turnīrā pirmo vietu un iegūt vienīgo ceļazīmi uz elites divīziju. Līdz 21. decembrim Latvijas hokejistu pretinieki vēl būs Slovēnijas, Austrijas, Dānijas un Baltkrievijas vienaudži.

Latvijas izlase pirmdien spēlēs pret Slovēniju, kas pirmajā cīņā ar 3:7 atzina Baltkrievijas pārākumu. Ar uzvaru turnīru sāka arī Dānija, kas ar 3:1 uzveica austriešus.