Sporta studija

Samoilova un Šmēdiņa jaunais treneris: No spēles jāgūst prieks

Sporta studija

Brāļu Kurucu mamma priecājas par dēliem basketbolistiem

Vārtsargs Jānis Voris: ASV gūtā skola palīdzēja kļūt nosvērtākam

Rīgas «Dinamo» vārtsargs Voris. Izgājis Amerikas skolu, kļuvis nosvērtāks

Komandas biedru traumas Rīgas "Dinamo" pamata vārtsarga lomā izvirzīja Jāni Vori, kam vēlāk janvārī būs tikai divdesmitā dzimšanas diena. Komandas jaunais vārtu vīrs intervijā Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja, ka guvis nozīmīgu pieredzi Ziemeļamerikas junioru līgās, kur pārliecinājies par negaidīti lielu konkurenci, un karjeras turpināšanai viņš atgriezās mājās. 

Kamēr Rīgas "Dinamo" pieredzējušākie vārtsargi Aleksandrs Salāks un Andrejs Makarovs dziedē savainojumus, iespēja spēlēt paveras Vorim. Komandas uzvarētajā spēlē pret Nursultanas "Baris" viņš palika sausā un kļuva par pirmo "Dinamo" vārtsargu, kurš pilnā debijas spēlē spējis nosargāt vārtus neieņemtus. Nekas tāds "Dinamo" kreklā neizdevās pat olimpiskajam čempionam zviedram Mikaelam Telkvistam.

Noturēties "Dinamo" pamatsastāvā Voris var tikai ar meistarību, bet, kamēr savainoti abi leģionāri Salāks un Makarovs, izdevība jāizmanto.

Vori atzina par gadumijas nedēļā labāko jauno spēlētāju Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), bet neveiksmīga viņam bija spēle pirmdien pret Helsinku "Jokerit", kurā vārtsargs divās trešdaļās ielaida septiņas ripas un tika nomainīts.

Neilgajā karjerā Voris jau paspēja būt mazas zvaigznītes statusā Latvijas U-18 izlasē, kad šķita, ka visi ceļi ir vaļā un jābrauc sava meistarība rādīt uz ASV. Treneris Kārlis Zirnis palīdzēja Vorim tikt komandā otrajā spēcīgākajā ASV junioru līgā, bet tur gaidīja vilšanās. Vārtsargs atzīst, ka konkurence junioru līmenī izrādījās negaidīti liela. 

Tika nomainītas trīs komandas, vēlāk radās arī darba vīzas problēma, un, sezonai nebeidzoties, Voris ar nokārtu galvu un sagrautu pārliecību brauca atpakaļ uz Latviju, kur vienīgi HK "Rīga" bija gatava ņemt viņu komandā.

Voris vēlējās tikt koledžā mācīties, bet tas ceļš neizdevās.

Mazliet arī nepaveicies, ka pāris mēneši pagāja tikai treniņos bez spēlēšanas. Tas nav kā HK "Rīga", kur ir droša sava vieta, piebilda vārtsargs. Voris atzīst, ka Amerikas pieredze viņu atsēdinājusi, bet tajā pašā laikā deva svarīgu dzīves pieredzi. "Labi, ka tā notika," viņš teica.

Profesionālajās līgās konkurence, it sevišķi vārtsargiem, ir vēl milzīgāka.

Tāpēc kalt zelta plānus, kur spēlēt tuvākajā nākotnē, nav jēgas. Vārtsargam, kurš profesionālā līgā nospēlējis tikai vienu pilnu spēli, spēcīgi klubi ar līgumu piedāvājumiem pakaļ neskries. KHL ir daudz gribētāju spēlēt un visi nav vienādās pozīcijās, jo vieglāks ceļš ir hokejistiem ar Krievijas pasi, pastāstīja "Dinamo" vārtsargs. 

Voris apbrīno Helsinku "Jokerit" vārtsargu Jāni Kalniņu par fascinējošu mierīgumu, bet abu spēles stilā lielas līdzības nesaskata. Voris savulaik mēģināja reizēm sevi uzkurināt, bet pārliecinājās, ka tas nav pašam īstais ceļš. Tagad viņš mēģina nomierināties un domāt labas domas, lai koncentrētos un sevi pierādītu sezonas turpinājumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti