Rīgas «Dinamo» pēc vētraina sākuma izcīna uzvaru pār CSKA

Pirmajās deviņās minūtēs nodrošinātais trīs vārtu pārsvars Rīgas "Dinamo" trešdien palīdzēja ar 4:3 pārspēt Maskavas CSKA, lai gan viesi cīņas gaitā spēja rezultātu izlīdzināt. "Dinamo" aizvadīja oktobrī pēdējo spēli "Arēnā Rīga", kur atgriezīsies tikai novembra vidū.

Pa diviem vārtiem uzvarētājiem guva viens no labākajiem "Dinamo" snaiperiem Pols Ščehura un Roberts Bukarts, kurš rezultatīvi uzbrukumus noslēdza sezonā pirmoreiz. Astoņus vārtus sezonā iemetušo Ščehuru nosauca par spēlē labāko "Dinamo" sastāvā.

Līdzjutēju piepildīto tribīņu priekšā "Dinamo" sāka žilbinoši un astoņarpus minūtēs panāca 3:0. Ščehura pēc Ginta Meijas un Aleksandra Ņiživija piespēlēm jau otrajā minūtē atklāja rezultātu, bet sešarpus minūtes vēlāk viņš vārtu priekšā vēlreiz parādīja spožas prasmes ripas pārvaldīšanā, otro reizi pārspējot CSKA vārtsargu Rastislavu Staņu. Vēl nedaudz vairāk kā minūti vēlāk trešo ripu vārtos raidīja Bukarts, kurš divatā ar Miku Indraši izrāvās pret vienu aizsargu un izspēlēja ripu līdz metienam tukšos vārtos.

Tomēr viesi pamazām pavērsa cīņas gaitu sev labvēlīgā gultnē. Vēl līdz pirmās trešdaļas vidum Georgijs Mišarins ar netraucētu spēcīgu metienu no zonas vidus trieca ripu Mikaela Telkvista sargātajos vārtos. Otrajā trešdaļā Mišarins samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet Aleksejs Morozovs panāca izlīdzinājumu, CSKA spēlējot vairākumā, no aizvārtes pārceļot ripu pāri Telkvista kājsargam.

Uzvaras vārtus pēdējās trešdaļas septītajā minūtē guva Bukarts, kad vēlreiz divatā ar Indraši izrāvās ātrā triecienā pret vienu CSKA aizsargu. Viesi vairāk nekā minūti cīņas beigās spēlēja bez vārtsarga, taču arī ar sešiem laukuma spēlētājiem Telkvistu vairs nepārspēja. "Dinamo" hokejisti pārtrauca CSKA četru uzvaru sēriju un nostiprinājās 3.vietā Rietumu konferencē.

Sezonu "Dinamo" turpinās četru spēļu izbraukumā, ko sāks sestdien pret Sanktpēterburgas SKA. Līdz 1.novembrim izbraukumā būs spēles arī pret Maskavas apgabala "Atlant", Jaroslavļas "Lokomotiv" un Čerepovecas "Severstaļ". Savukārt nākamo spēli mājās Rīgas "Dinamo" aizvadīs tikai 13.novembrī, kad uzņems Astanas "Baris", bet līdz tam Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kalendārā būs pārtraukums valstsvienību interesēs.

KHL spēle:

Rīgas "Dinamo" - Maskavas CSKA 4:3 (3:1, 0:2, 1:0)

Vārtus guva: Pols Ščehura 2, Roberts Bukarts 2 - Georgijs Mišarins 2, Aleksejs Morozovs

Vārtsargi: Mikaels Telkvists - Rastislavs Staņa