Pasaules hokeja čempionāta organizēšanas komisijai būs jādomā par treniņhalles būvi

Valdība otrdien lēmusi par 2021. gada pasaules hokeja čempionāta organizēšanai Rīgā speciāli veidojamu rīcības komisiju. Zināms, ka tās vadītājs būs Ministru prezidents Maris Kučinskis, vadītāja vietnieki – Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis un izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Savas lomas šajā komisijā atvēlētas arī LHF ģenerālsekretāram Viesturam Koziolam, iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim, finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai un Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam. Savukārt rīcības komitejas sekretariāta funkcijas veiks Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar LHF.

Koziols Latvijas Radio raidījumam “Pēcpusdiena” atzina, ka viens no būtiskākajiem jautājumiem, kas būs jārisina komisijai, ir jaunas treniņhalles būvēšana, kas iecerēta “Daugavas” stadiona kompleksā. LHF ģenerālsekretārs gan uzreiz noteica, ka par to atbildība jāuzņemas IZM, jo LHF šo procesu nekontrolē un nevar ietekmēt. Taču šis ir svarīgs punkts, par kura izpildi LHF būs jāatskaitās jau septembrī Starptautiskajā Hokeja federācijā (IIHF).

Jau tagad ir zināms, ka 2021. gadā, kad pasaules čempionāts hokejā tiks organizēts divās valstīs – Baltkrievijā un Latvijā, Rīgā spēlēs Somijas izlase. Koziols pauda, ka somu tūristi ir iecienījuši Rīgu, un viņš prognozē, ka fanu no Somijas Latvijā netrūks.

Aplēses liecina, ka Rīgā čempionāta laikā ieradīsies ap 800 cilvēku, kuri nodrošinās čempionāta norisi – proti, ap 320 ar sportu saistīti cilvēki, tostarp astoņu komandu sportisti un apkalpojošais personāls.

Tāpat Koziols atklāja, ka 2021. gadā hokeja līdzjutējiem būs atvieglināta došanās arī uz Baltkrieviju, līdzīgi, kā tas bijis 2014. gadā, kad čempionāts risinājās Minskā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti