Olimpiskais čempions Hašeks rīkojas Krievijas hokejistu neielaišanai Čehijā uz NHL spēlēm

Spožu karjeru hokejā aizvadījušais olimpiskais čempions Dominiks Hašeks cenšas panākt, lai viņa dzimtenē Čehijā uz Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlēm netiktu ielaisti agresorvalsts Krievijas hokejisti, ceturtdien vēstīja Čehijas medijs iSport.cz.

NHL starptautiskās publicitātes veicināšanai Nešvilas "Predators" un Sanhosē "Sharks" 7. un 8. oktobrī Prāgā aizvadīs divas regulārās sezonas spēles. Atbalstot nostāju, ka Krievijas sportistu dalība starptautiskās sacensībās Ukrainā notiekoša kara dēļ nav iespējama, 57 gadus vecais Hašeks grib tādu pašu pieeju Čehijā panākt arī attiecībā pret NHL spēlēm. 

"Vēl ir daudz darāmā, bet lietas sāk virzīties," sociālajos medijos pavēstīja Hašeks, kurš NHL karjerā divreiz izcīnīja Stenlija kausu. "Izdarīšu visu, kas ir manos spēkos."

Hašeks uztur saziņu ar Čehijas valdību, Senātu un Ārlietu ministriju. Viņš pastāstīja, ka NHL drīz saņems vēstuli, kurā būs pausta Čehijas nostāja par Krievijas hokejistu statusu spēlēs Prāgā. Hašeks gan atzina, ka Čehijas atrašanās Šengenas zonā rada risku, ka Krievijas spēlētāji varētu ierasties ar kādas citas Eiropas valsts vīzu. 

"Es negribu nevienu sodīt, tās nav sankcijas," paskaidroja Hašeks. "Vienīgais mērķis ir mūsu valsts un mūsu sabiedroto drošība, tajā skaitā arī Krievijas karavīriem, jo ātrākas kara beigas ļaus izglābt daudzu viņu dzīvību. Jautājums nav par to, kur kāds ir dzimis, bet hokejisti ir pieauguši savas valsts pilsoņi, tādēļ viņi ir atbildīgi par savas valsts rīcību."

Hašeks arī uzsvēra hokejistu lomu Krievijas valsts tēla spodrināšanā.

"Daudzi joprojām neapzinās, ka hokejistu sniegums pirmkārt miljoniem dolāru vērtībā reklamē Krieviju, tās karu Ukrainā un agresīvo politiku kopumā,"

uzsvēra Hašeks. "Tikai izejot laukumā, šie spēlētāji ietekmē savas valsts iedzīvotāju un armijas pašapziņu. Tas ir stimuls viņiem un viņu sabiedrotajiem pasaulē, tajā skaitā dažiem Čehijas pilsoņiem, kas ir viņu pusē. Mēs zinām, ka tas noved pie iekarošanas kara un desmitiem tūkstošu, iespējams, pat simtiem tūkstošu dzīvību zaudējuma. Tādēļ es gribu nepieļaut šo reklāmu, kas atbalsta Krieviju, prokrieviskos spēkus un turpmāku dzīvību zaudēšanu."

Sanhosē "Sharks" sastāvā Krievijas hokeju pārstāv aizsargs Nikolajs Kņiževs, kā arī uzbrucēji Aleksandrs Barabanovs un Jevgēņijs Svečņikovs. Savukārt Nešvilas "Predators" rīcībā ir uzbrucējs Jakovs Treņins. Līdz sezonas sākumam sastāvu vēl var papildināt spēlētāji, kas tiks izraudzīti komandu treniņnometnēs.

Jau jūlijā Hašeks intervijā Krievijas televīzijai "Match TV" teica, ka gaida NHL spēles Prāgā hokeja popularizēšanai, bet tic, ka Krievijas hokejistiem Čehijas vīzas neizsniegs. Ierakstītā intervija ēterā tā arī nenonāca, bet dienasgaismu ieraudzīja Čehijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti