Lipmanu par ieguldījumu hokejā saņems starptautiskās federācijas augstāko apbalvojumu

Bijušajam Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidentam Kirovam Lipmanam par īpašiem nopelniem pasaules hokejā piešķirta Pola Loika balva, tiesa, viņu neuzņems Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Slavas zālē, piektdien paziņoja IIHF. Sākotnēji tika vēstīts, ka Lipmans iekļauts sarakstā uzņemšanai IIHF Slavas zālē, taču vēlāk informācija IIHF mājaslapā tika precizēta.

Pola Loika balvu iepriekš ir saņēmis arī latviešu sporta ārsts Georgs Nagobads.

Pie Lipmana nopelniem IIHF uzskaitīja bērnu un jaunatnes hokeja attīstību, valstsvienības kāpumu no C grupas līdz elitei pasaules čempionātā un Rīgā 2006.gadā sarīkotās pasaules meistarsacīkstes. Lipmanam izteikta atzinība arī par aktīvu darbību IIHF kongresos un vairākās komitejās.

IIHF Slavas zālē nominantus uzņems 2018.gada pavasarī pasaules čempionāta norises vietā Dānijā.

Pols Loiks bija IIHF prezidents no 1922. līdz 1947.gadam, un viņa vārdā nosauktā balva ir augstākā IIHF individuālā atzinība. Balvu pasniedz, uzņemot personu Slavas zālē. Kopš 1998.gada Pola Loika balvu ik gadu ir pasniegta vienai personai. Nagobads kā ASV pilsonis par balvas ieguvēju kļuva 2003.gadā.

Lipmans nepārtraukti bija LHF prezidents no 1998. līdz 2016.gadam, kad viņu amatā aizstāja Aigars Kalvītis. Iepriekš LHF prezidenta amatu Lipmans ieņēma arī 1994. un 1995.gadā.

IIHF Slavas zāli radīja 1997.gadā, un fiziski tā ir izvietota Kanādas pilsētā Toronto kā 1943.gadā nodibinātās hokeja Slavas zāles daļa.

Par nopelniem hokeja laukumā IIHF Slavas zālē ir iekļauti Helmuts Balderis (1998) un Artūrs Irbe (2010).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti