Krievijas izlase pēdējā trešdaļā nodrošina uzvaru pār Kazahstānas hokejistiem

Latvijas izlases nākamie pretinieki pasaules čempionātā Krievijas hokejisti svētdien Maskavā ar diviem pēdējā trešdaļā gūtajiem vārtiem nodrošināja uzvaru 6:4 pret Kazahstānu un tika pie pirmā panākuma grupā, liecina rīkotāju informācija. Latvijas un Krievijas valstsvienības spēlēs pirmdien.

(papildināts pēc dienas pēdējām spēlēm)
Līdz pat pēdējās trešdaļas vidum rezultāta starpība spēlē ne reizi nebija lielāka par vienu vārtu tiesu, un vadībā pabija abas komandas. Pēdējās trešdaļas sākumā Kazahstānai izlīdzinājumu 4:4 panāca Maksims Semjonovs, taču trīs minūtes vēlāk Maksims Belovs atkal vadībā izvirzīja Krieviju, un laukuma saimnieku uzvaru ar sestajiem vārtiem vairākuma izspēlē nostiprināja Romans Ļubimovs. Kazahstānas izlasi neglāba arī vārtsarga aizstāšanu ar laukuma spēlētāju pusotru minūti pirms mača beigām.

Savukārt B grupas spēlē Sanktpēterburgā Kanādai nebija problēmu pret ungāriem - 7:1.

Latvijas pārstāvētajā A grupā svētdien norvēģi ar 4:3 pagarinājumā uzveica Šveices hokejistus, kuri no zaudējuma pamatlaikā izglābās 10 sekundes pirms trešā perioda beigām. Vēlāk Zviedrijas izlase ar 5:2 pārspēja Dāniju.

Sanktpēterburgā somi ar 5:1 pārspēja Vāciju, savukārt dienas pēdējā mačā francūži ar 1:5 piekāpās Slovākijas hokejistiem.

Latvijas hokejistiem pirmdien jāspēlē pret Krieviju, kā arī grupas turnīra turpinājumā jādodas laukumā pret Šveici (11.maijā), Dāniju (13.maijā), Kazahstānu (14.maijā) un Norvēģiju (17.maijā). Otrā grupā Sanktpēterburgā spēlē Baltkrievija, Kanāda, Somija, ASV, Slovākija, Francija, Vācija un Ungārija. Ceturtdaļfinālā tiks katras grupas četras spēcīgākās komandas.