Koziols: Starptautiskā Hokeja federācija par Krievijas un Baltkrievijas atgriešanos varētu diskutēt, lēmumus nepieņems

Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) kongresā ir iespējamas diskusijas par kārtību, kā Krievija un Baltkrievija varētu atgriezties starptautiskajā sacensību apritē, bet nekādus lēmumus par to nepieņems, jo attiecīgs jautājums nav iekļauts dienaskārtībā, Latvijas Radio trešdien pastāstīja IIHF padomes loceklis Viesturs Koziols. 

Krievijas un Baltkrievijas statusa apspriešanu varētu raisīt apstāklis, ka daļai komandu ir svarīgi zināt, vai un kā pasaules čempionātā notiks pāreja starp dažāda līmeņa turnīriem.  

Viesturs Koziols par Starptautiskās hokeja federācijas plāniem
00:00 / 02:46
Lejuplādēt

"Komandas, kuras domā vai plāno būt uz izkrišanas vai iekļūšanas nākamajā divīzijas [robežas], viņām ir jāplāno un jāzina, ja mēs iegūstam pirmo vietu, vai tiešām mēs nākamgad varēsim piedalīties pasaules čempionātā, vai tomēr krievi būs atpakaļ? Šāda veida diskusija varētu notikt, bet tikai kā diskusija. Nav plānots, ka mēs par šo lemsim," teica Koziols.

Nav pamata uzskatīt, ka IIHF pieņemtais lēmums par Krieviju un Baltkrieviju varētu mainīties, kamēr sportistu dalībai nebūs pārliecinoši droša vide, paskaidroja Koziols. 

Kongresā plānots apstiprināt organizācijas finanšu gada budžetu, federācijas padome prezentēs un apstiprinās IIHF stratēģisko attīstības plānu, kā arī sagaidāms, ka tiks apstiprinātas izmaiņas hokeja noteikumos,

lai tie būtus saskaņā ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) noteikumiem, piebilda Koziols.

IIHF kongresā paredzēta arī Latvijas un Somijas prezentācija par gatavību rīkot 2023. gada pasaules čempionātu Rīgā un Tamperē. Gatavošanās čempionātam jau notiek, izvērtējot gan viesnīcu piedāvājumu, gan apspriežot dažādus organizatoriskus jautājumus, paskaidroja Koziols. 

Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS iepriekš vēstīja, ka IIHF kongresā izskatīs Krievijas un Baltkrievijas atgriešanos sacensību apritē. Abas agresorvalstis pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā un Baltkrievijas atbalsta okupantu spēkiem ir atstādinātas no dalības IIHF turnīros.

IIHF pusgada kongress no 29. līdz 30. septembrim paredzēts Turcijas pilsētā Belekā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti