Kolorado «Avalanche» uzvar «Lightning», pēc 20 gadu pārtraukuma izcīna NHL Stenlija kausu

Par 2022. gada Stenlija kausa ieguvējiem svētdien kļuva Kolorado "Avalanche", kas finālsērijas sestajā spēlē ar 2:1 viesos uzvarēja Tampabejas "Lightning", liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija. Sērijā līdz četrām uzvarām "Avalanche" bija pārāki ar 4-2.

Šī bija trešā reize kluba pastāvēšanas vēsturē, kad "Avalanche" izcīna Stenlija kausu. Iepriekš klubs uzvarēja 1996. gadā, kad vienību pārstāvēja Sandis Ozoliņš, un 2001. gadā.

Sestās spēles pirmā trešdaļā Stīvens Stamkoss vadībā izvirzīja "Lightning", taču otrajā periodā "Avalanche" guva divus vārtus, ar ko pietika uzvarai. Vispirms precīzs bija Neitans Makinons, bet uzvaras vārtus guva Arturi Lehkonens.

Spēles spilgtākie momenti

Visa izslēgšanas turnīra garumā "Avalanche" izcīnīja 16 uzvaras, piedzīvojot vien četrus zaudējumus. Tāpat viņi bija regulārās sezonas Rietumu konferences uzvarētāji.

Keils Makars par "Avalanche" uzvaru Stenlija kausa izcīņā
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

Par izslēgšanas turnīra vērtīgāko spēlētāju (MVP) atzina "Avalanche" aizsargu Keilu Makaru, kurš iepriekš arī saņēma regulārajā sezonā labākā aizsarga balvu.

Arī Tampabejas "Lightning" Stenlija kausu izcīnījuši kopumā trīs reizes, turklāt viņi bija iepriekšējo divu gadu čempioni.

Jau ziņots, ka Latvijas vienīgais pārstāvis Stenlija kausa izcīņā šogad bija Teodors Bļugers, kura pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" nespēja pārvarēt pirmo kārtu.