IIHF izmeklēšanā nekonstatē neko aizdomīgu Latvijas un Francijas izlašu spēlē

Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) veica izmeklēšanu par Latvijas un Francijas izlašu spēli pasaules čempionāta grupas kārtā, kur mačs noslēdzās ar abām komandām labvēlīgu rezultātu, taču nekonstatēja neko aizdomīgu, par IIHF prezidenta Renē Fāzela preses konferencē teikto sestdien informēja Krievijas ziņu aģentūra RIAN.

Latvijas izlase pēdējā spēlē grupā ar 2:3 pēcspēles metienos zaudēja Francijai, kas abām komandām nodrošināja palikšanu elites divīzijā, bet uz zemāku līmeni savstarpējo spēļu rezultātu dēļ izkrita Austrija. Visas trīs komandas grupas turnīru pabeidza ar pieciem punktiem.

"Mēs šo lietu izmeklējām un neatradām nekādu īpašu pieaugumu bukmeikeru likmēs uz šo spēli," Fāzelu citēja aģentūra. "Esmu redzējis dažādas spēles, taču šeit bija ātrums un, spriežot pēc tā, kā komandas spēlēja, nebija nekādas mānīšanās," piebilda IIHF prezidents.

Latvijas izlase pirms pēdējās trešdaļas bija vadībā ar 2:0, taču francūži panāca izlīdzinājumu un trešā perioda beigās neizmantoja iespēju gūt uzvaru pamatlaikā, kad astoņas sekundes pirms beigu svilpes Žiljēns Derosjē izrāvās viens pret vārtiem, bet Edgaru Masaļski nepārspēja.

Zaudējums pamatlaikā Latvijas izlasei nozīmētu palikšanu pēdējā vietā grupā un izkrišanu uz I divīziju. Turpretim par neizšķirtu pamatlaikā nopelnītais punkts nodrošināja priekšpēdējo -7.- vietu grupā un 13.vietu čempionāta kopvērtējumā 16 valstsvienību konkurencē. Vilšanos par Latvijas un Francijas spēles rezultātu grupas turnīra noslēgumā pauda austrieši.