Hokeja čempionātā Ķelnē Latvijas fanu apmeklējums nebūs rekordliels

Ja Latvijas hokeja izlases kandidāti vēl pārbaudes spēlēs turpinās cīņu par “vietu zem saules” jeb par vietu izlasē, lai maijā cīnītos par uzvarām valstsvienības sastāvā pasaules čempionāta spēlēs, tad līdzjutēji lielākoties jau ir pieņēmušu lēmumu – braukt vai nebraukt uz Ķelni. Jau tagad ir skaidrs, ka šogad hokeja fanu skaits būs krietni mazāks, nekā tas bija 2001. gadā, kad Latvijas izlase iepriekšējo reizi aizvadīja cīņas šajā Vācijas pilsētā.

2001. gadā Latvijas līdzjutēju skaits Ķelnē bija vismaz seši tūkstoši, lai gan tā laika medijos atrodamas ziņas arī par lielāku fanu skaitu. Latviešu fani bija gan vietējo, gan ārzemju mediju uzmanības lokā, pārsteidzot ar savu vienotību gan arēnā, gan Ķelnes krodziņos, kur krodziniekiem nācies doties pēc alus rezervēm pēc tam, kad latviešu hokeja līdzjutēji bija nosvinējuši Latvijas izlases uzvaru pār ASV ar 2:0.

Lsm.lv aptaujātie hokeja līdzjutēji lēš, ka 2017. gada čempionātā fanu skaits noteikti būs mazāks. 2001. gadā ļoti daudzi devās uz Ķelni tādēļ, ka vēl joprojām bija eiforijā pēc 2000. gada Latvijas hokeja izlases uzvaru pār zvaigžņoto Krievijas valstsvienību. Kopš tā brīža ir pagājuši 17 gadi, nomainījusies hokejistu paaudze, un, lai gan bijušas ļoti daudz nozīmīgas uzvaras Latvijas izlases rēķinā šajos gados, tomēr tādu emocionālo pacēlumu kā toreiz vairs nav izdevies sasniegt.

“Teikt, ka latviešiem vairs neinteresē hokejs, noteikti nevar – to apliecina arī lielā skatītāju uzmanība Latvijas Virslīgas finālspēļu sērijā. Interese par došanos uz Ķelni ir, taču ļoti daudzus ir nobiedējusi šīs pilsētas naktsmītņu dārdzība.

Visdrīzāk tieši finansiālais aspekts ir noteicošais, kādēļ līdzjutēju skaits Ķelnē šogad būs noteikti mazāks nekā 2001. gadā,”

lsm.lv norāda tūrisma operatora, sporta braucienu organizētāja “Travel Art LV” valdes priekšsēdētāja Inese Krūmiņa.

Krūmiņa gan ir savilkusi paralēles ar 2001. gadu – izrādās, tolaik brauciens uz čempionātu ar lidmašīnu maksājis pat dārgāk, nekā šogad. Taču lētāk varēja aizbraukt ar savu auto un bija pieejamas arī naktsmītnes par saprātīgu cenu. Šā gada lielākā problēma ir tieši naktsmītņu dārdzība. “Cenas viesnīcām Ķelnē var salīdzināt ar cenām Manhetenā. Un vainīgs nav hokejs, bet gan starptautiskās izstādes,” stāsta Krūmiņa.

Lsm.lv aptaujātie hokeja līdzjutēji pauž, ka Ķelnē hokeja čempionāta laikā varētu sarasties 3000-5000 Latvijas izlases līdzjutēju. Taču lēšams, ka no Latvijas varētu ierasties mazāks fanu pulks – uz pasaules čempionāta mājvietu dosies arī latvieši no Īrijas, Lielbritānijas, Zviedrijas un arī pašas Vācijas.

Pasaules čempionāts hokejā sāksies 5. maijā, un tas risināsies divās pilsētās - Parīzē un Ķelnē. Latvijas hokeja valstsvienība spēles aizvadīs Ķelnē, spēkojoties ar Dānijas, Slovākijas, Itālijas, Zviedrijas, ASV, Krievijas un Vācijas izlasēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti