Helsinku «Jokerit» ar Kalniņu vārtos otro reizi sezonā apspēlē Rīgas «Dinamo»

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas "Dinamo" piektdien Somijas galvaspilsētā jau otro reizi sezonā piekāpās Helsinku "Jokerit" ar Jāni Kalniņu vārtos. "Jokerit" savā laukumā pārspēja "Dinamo" ar 4:1.

Rīdzinieku labā vārtus guva Mārtiņš Dzierkals. Kalniņš uzvarētāju vārtos tika galā ar 23 "Dinamo" metieniem.

Jau pirmajā periodā mājinieki apliecināja, ka prot labāk izmantot savas izdevības, divreiz iekarojot rīdzinieku vārtus. Devītajā minūtē rezultāts jau bija 2:0 mājinieku labā. Vārtus somu komandas labā piektajā minūtē vairākumā, kad noraidīts par ripas izmešanu no laukuma bija Toni Sunds, guva Niklass Jensens, bet otrie vārti Petera Regina kontā, kurš iebakstīja vārtos vārtsarga atvairīto ripu.

Arī otrā trešdaļa sākās ar rīdzinieku zaudētiem vārtiem. Šķērseniski laukumam pāri raidītu Eli Tolvanena piespēli pirmais somu hokejists pretī vārtiem palaida garām, un Henrikam Hāpalam vēl bija pat laiks nomērķēt, lai trāpītu vārtos no iemetiena apļa.

27.minūtē vairākumā vienus vārtus "Dinamo" izdevās atgūt, Dzierkalam no niecīga leņķa raidot vārtos Kalniņa atvairīto ripu - 3:1. Rezultatīva piespēle ieskaitīta Jevgeņijam Gračovam un Laurim Dārziņam.

36.minūtē, apslidojis rīdzinieku vārtus, līdz zilajai līnijai atpakaļ devās Marko Antila, un viņa plaukstas metiens beidzās ar ripu vārtu augšējā stūrī - 4:1.

"Dinamo" šī bija trešā no četrām izbraukuma spēlēm. Iepriekšējās divās tika piedzīvoti zaudējumi pret Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Maskavas apgabala "Vitjaz" (1:6) un pret otru vājāko Rietumu konferences klubu "Soči" (2:4).

Pagājušajā ceturtdienā rīdzinieki atgriezās ierindā ar lieliem robiem sastāvā Covid-19 epidēmijas dēļ, robus aizpildot ar Jaunatnes hokeja līgas (MHL) hokejistiem, un pēcspēles metienos pārspēja ar sešu uzvaru sēriju uz Rīgu atbraukušo Minskas "Dinamo".

Vēl pirms tam divos mačos - pret Maskavas komandām "Dinamo" un CSKA - rīdziniekiem tika piespriesti tehniskie zaudējumi par nespēju iziet laukumā Covid-19 saslimšanas dēļ, teju divas nedēļas atrodoties karantīnā.

Joprojām komandai nevar palīdzēt astoņi spēlētāji, kuru vidū ir gan Covid-19 slimnieki, gan traumētie spēlētāji.

Tikmēr "Jokerit" 14 dienu karantīnu izcieta jau septembra vidū un kopš tā laika aizvadījusi sešas spēles, kurās svinētas četras uzvaras. Helsinku vienībai ir trīs uzvaru sērija, kas iesākās pret Čerepovecas "Severstaļ" (5:2), bet vēlāk ar 3:2 uzvarēta Jaroslavļas "Lokomotiv", bet Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Maskavas "Spartak" kapitulēja ar graujošo 1:7.

Abas komandas iepriekš tikās pašā sezonas ievadā, kad "Jokerit" Rīgā bija pārāka ar 3:1. KHL čempionātā abas komandas savā starpā kopumā tikušās 24 reizes, no kurām tikai septiņās uzvaru svinējusi "Dinamo".

Pagājušajā sezonā abās savstarpējās cīņās pārāka bija "Jokerit" komanda.

Pēc viesošanās Helsinkos "Dinamo" dosies uz Baltkrieviju, kur tiksies ar Minskas "Dinamo", bet pēc tam tiks aizvadīta trīs mājas spēļu sērija.

"Dinamo" ar pieciem punktiem 11 spēlēs ieņem pēdējo vietu starp 11 Rietumu konferences komandām, visā līgā apsteidzot tikai Pekinas "Kuņluņ Red Star", kamēr "Jokerit" ar 15 punktiem desmit dueļos pakāpās uz ceturto vietu.

Iepriekš jau ziņots, ka ar Covid-19 "Dinamo" tika inficējušies deviņi hokejisti un divi personāla darbinieki.