Girgensona Bufalo «Sabres» zaudē arī NHL konferences pastarīšiem

Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" ceturtdien viesos ar 2:5 zaudēja Karolīnas "Hurricanes" Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, liecina rīkotāju informācija. Spēlē pret Austrumu konferences vājāko komandu Latvijas uzbrucēja klubs cieta sesto neveiksmi pēc kārtas un desmito zaudējumu pēdējās 11 cīņās.

Girgensons spēlēja 18 minūtes (18:22), pa vārtiem nemeta un veica trīs spēka paņēmienus, nopelnot neitrālu lietderības rādītāju. Savukārt "Sabres" seši zaudējumi pēc kārtas komandai ir sezonas antirekords.

Par pārkāpumu pret Girgensonu "Sabres" otrajā trešdaļā ieguva iespēju spēlēt skaitliskā vairākumā, ko izmantoja Filips Varone un atjaunoja neizšķirtu 1:1. Taču līdz perioda beigām laukuma saimnieki nedaudz vairāk kā minūtes laikā guva trīs bezatbildes vārtus un rezultāts kļuva 4:1. Lai gan pēdējās trešdaļas vidū Varone rezultāta starpību samazināja, "Hurricanes" atjaunoja trīs vārtu pārsvaru.

"Sabres" galvenais treneris Teds Nolans galveno vainu saskata komandas psiholoģiskajā gatavībā, kuras trūkums izraisa kritiskas kļūdas.

Šosezon 42 spēlēs 21 gadu vecais Girgensons ir iemetis 11 vārtus un veicis deviņas piespēles, kļūstot par "Sabres" otro rezultatīvāko spēlētāju un labāko vārtu guvēju, taču pēdējās piecās spēlēs viņš palicis tukšā. Girgensons kā līdzjutēju balsojuma uzvarētājs iekļuva NHL Zvaigžņu spēlē, kas notiks 25.janvārī Kolumbusā.

Bufalo klubs ar 42 spēlēs gūtu 31 punktu saglabāja 15. vietu Austrumu konferencē, bet līgas kopvērtējumā ieņem 28.pozīciju 30 komandu konkurencē. Nākamo spēli "Sabres" aizvadīs jau piektdien Tampā pret "Lightning".