Francijas hokejistes sagrauj Latvijas cerības uz olimpisko hokeju

Latvijas sieviešu hokeja izlase svētdien ar rezultātu 8:1 zaudēja Francijas sieviešu izlasei, tādējādi neizcīnot vienīgo ceļazīmi uz olimpiskās kvalifikācijas turnīru. Vienīgos vārtus Latvijas izlases labā guva Agnese Apsīte, liecina organizatoru informācija.

Spēles pirmajā trešdaļā Francija jau bija vadībā ar 4:0. Otrajā periodā pretinieču ofensīva turpinājās, un francūzietes vārtu starpību palielināja vēl par trim.

Tikai trešajā trešdaļā Apsītes trāpījums samazināja vārtu starpību šajā bezcerīgajā spēlē, taču turnīra mājinieces spēles 53. minūtē guva vēl astotos vārtus.

Francijā notiekošajā 2018. gada Pjhončhanas ziemas olimpisko spēļu priekškvalifikācijas turnīrā tika izspēlēta viena ceļazīme uz kvalifikācijas turnīru.

Lolitas Andriševskas vadītā Latvijas sieviešu izlase turnīra sākumā ar 2:3 piekāpās Itālijai, vēlāk ar 4:2 uzvarēja Ķīnu. Latvijai bija tikai teorētiskas iespējas tikt pie vienīgās ceļazīmes, ja tiktu uzvarēta turnīra mājiniece vismaz ar divu vārtu pārsvaru.

Līdz ar to šajā turnīrā pirmajā vietā ir Francijas sieviešu izlase ar deviņiem punktiem, otrajā ierindojas Itālija ar sešiem punktiem, Latvija ir trešā ar trim punktiem, savukārt pastarītes lomā ir Ķīnas sieviešu izlase, kas nevarēja gūt nevienu uzvaru. Tas nozīmē, ka tieši Francijas dāmas dosies cīņā par olimpisko ceļazīmi.