Sadaļas Sadaļas
Kanāda
Latvija
Līdz video tiešraidei:
Nākamās tiešraides:
Latvija
Kazahstāna
Dānija
Šveice
Latvija
Itālija
Čehija
Baltkrievija

Vairāk

«Daugavas» treniņhalle top pēc plāna, pasaules hokeja čempionāta rīkotājiem vairāk citu bažu

Jau maija vidū Rīgā jāsākas daļai pasaules čempionāta hokejā. Pagaidām gan Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) vilcinās pārcelt otrā grupā Minskā paredzētās spēles uz citu vietu. Iespējams, viss turnīrs notiks Latvijas galvaspilsētā, turklāt bez skatītājiem. Vēl tikai top čempionātam paredzētā treniņhalle pie "Daugavas" stadiona, kur hokeju varētu sākt spēlēt tikai mēnesi pirms turnīra starta šāviena, bet organizatori nešaubās, ka viss būs kārtībā.

"Daugavas" stadiona valdes loceklis Daniēls Nātriņš Latvijas Radio pastāstīja, ka nekādu neparedzētu šķēršļu halles būvniecības procesā līdz šim nav bijis. Arī ar Covid-19 ārkārtas situāciju būvnieki tikuši galā labi, pielāgojoties tā, lai neciestu gala produkts. Halles izmaksas joprojām ir 10 miljoni eiro, un sadārdzinājuma nav. "Daugavas" stadiona teritorija tiek labiekārtota par Eiropas fondu naudu. 

Pasaules hokeja čempionāts Rīgā strauji tuvojasMārtiņš Kļavenieks

"Šobrīd notiek pēdējie darbi ēkas karkasa būvniecībā, betonēšanas darbi ir pabeigti, metāla konstrukciju montāžas darbi ir pabeigti, iekšējo sendvičpaneļu montāžas darbi turpinās, bet arī iet uz beigām. Jumts arī relatīvi drīz tiks pabeigts – tuvāko nedēļu laikā," teica Nātriņš. "Šobrīd notiek inženiertīklu izbūve, kur aptuveni 50% jau ir veikti. Ļoti daudz kas tiek darīts reizē."

Nātriņš 6. janvārī vēlreiz saņēmis būvnieku apliecinājumu, ka objektu 17. martā varēs nodot ekspluatācijā, tiesa, ar piebildi, ka līdz tam būs jāstrādā arī naktīs. Nātriņš gan paskaidroja, ka objekta nodošana ekspluatācijā nav tas pats, kas iespēja gala klientam to lietot. Viņaprāt, halli varēs nodot lietotājam apmēram aprīļa vidū. 

"Daugavas" ledus halles būvniecība 2021.gada janvārī

Hokeja čempionāta rīkotāji Latvijā aizvada regulāras sanāksmes, virtuāli sēžot pie galda ar visām iesaistītajām pusēm. Sacensību rīkotāju SIA „Hokeja akadēmija” vadītājs Edgars Buncis Latvijas Radio pauda, ka šobrīd viss notiekošais par un ap treniņhalli ļoti priecē. Tiesa,

citi gatavošanās darbi apstājušies, jo IIHF vilcinās ar lēmumu, kur īsti norisināsies čempionāta otras apakšgrupas spēles.

Ar "Daugavas" halli lielu problēmu nav un objektu nodos laikus, uzskata Buncis. Uzmanīgu viņu dara tas, ka laiks iet, bet nav IIHF gala lēmuma par čempionāta norises vietu. Pēc IIHF padomes locekļu neoficiāli teiktā, federācijas padomes sēde varētu notikt 25.–26.janvārī.

Buncis uzsvēra, ka ticamība spēļu norisei Minskā ir ļoti zema. Latvijas puse lēmumu par norises vietas maiņu gaida iespējami drīz, jo tas sākotnēji tika solīts jau 18. novembrī. IIHF prezidentam Renē Fāzelam ir raksturīga neizlēmība jautājumos, kas skar Baltkrieviju un Krieviju, jo viņš ir labos draugos ar abiem šo valstu vadītājiem Aleksandru Lukašenko un Vladimiru Putinu.

Skaidrs ir tas, ka

Latvija viena nevar atļauties segt visas čempionāta izmaksas, ja tas notiek bez skatītājiem.

Buncis apstiprināja, ka IIHF ir gatava iesaistīties ar savu finansējumu, jo nevēlas atcelt pasaules čempionātu otro gadu pēc kārtas. Ar vai bez skatītājiem, pasaules čempionāts šogad notikšot.

Pasaules čempionātam hokejā Rīgā jāsākas 21. maijā, bet ritēs tas līdz 6. jūnijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
A grupa Punkti
KOK *
0
Zviedrija
0
Čehija
0
Šveice
0
Slovākija
0
Dānija
0
Baltkrievija
0
Lielbritānija
0
B grupa Punkti
Kanāda
0
Somija
0
ASV
0
Vācija
0
Latvija
0
Norvēģija
0
Itālija
0
Kazahstāna
0

* KOK - Krievijas olimpiskās komitejas komanda

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt