Dienas ziņas

Daudzviet veikalos vairs nevar izņemt skaidru naudu

Dienas ziņas

Izmeklē nelikumības policijas jauno formu iepirkumā

Strupceļš Ventspils hokejā

Cīņa par finansējumu un audzēkņiem rada neskaidrības par hokeja nākotni Ventspilī

Ventspilī izveidojusies līdz šim nepieredzēta situācija bērnu un jauniešu hokejā. Ap 150 bērnu, dažādās vecuma grupās, kas līdz šim trenējās hokeja klubā “Venta 2002”, vairs īsti nesaprot, kur turpināt treniņus tad, kad atkal drīkst pulcēties hokejam.

Ventspils pašvaldībai nu jārod risinājums situācijai, kurā bērni tiek dalīti starp diviem dažādiem sporta klubiem, jo klubam “Venta 2002” uzradies konkurents – klubs “Ventspils”.

Ārkārtējās situācijas laikā Ventspils sporta klubos nodarbības nenotika, bet pēc ārkārtējās situācijas beigām Ventspils pašvaldībai nākas sastapties ar netipisku situāciju: iesniegti jau divi pieteikumi par bērnu hokeja  organizēšanu pilsētā.

HK “Ventspils” valdes loceklis Edgars Kurpics atklāja, ka viņam radušās bažas, vai hokejs turpinās pastāvēt šajā pilsētā. Bijusi nedrošības sajūta, kas viņu arī mudinājusi uzsākt ko jaunu.   

Šobrīd skaidrs ir viens: diviem klubiem nelielā pilsētā nepietiek ne bērnu, ne naudas. 

Kurš  būs tas, kas turpinās labi iesāktās hokeja tradīcijas Ventspilī - to izlems bērnu vecāki un pašvaldības piešķirtais finansējums.

“Mums ir ļoti svarīgi, lai bērni spēlētu Latvijas hokeja čempionātos, es ļoti ceru, ka uzvarēs saprāts,” pauda Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs.

Iedziļinoties problēmsituācijā, izkristalizējas vairāki viedokļi. Viens no tiem: pēdējā laikā hokeja klubs “Venta 2002”, lai arī ir junioru līgas daudzkārtējs čempions, vairs netika galā ar organizatoriskajiem, vecāku sadarbības un treneru  apmaksas jautājumiem.  

“Ja saskaitām visus sporta veidus bērnu un jauniešu sportā - nauda ir liela!  Tikai… kā to sadalīt un izmantot pareizi, lai mēs iegūtu efektivitāti?” izteicās HK “Venta 2002” valdes priekšsēdētājs Uldis Kristiņš.

Ventspils pašvaldība pauž viedokli, ka nav gatava pārņemt līdzšinējā kluba piedāvājumu - bērnu hokeju piesaistīt vietējās sporta skolas struktūrai. Tas visu vēl vairāk sadārdzināšot. Bet jaundibinātais HK “Ventspils” pirmajā vecāku sapulcē sola atrisināt gan treneru jautājumu, gan rāda dokumentus, kas apliecina, ka Ventspils pilsētas domes Ekonomikas un budžeta komisijā pozitīvi lemts par iespējamo atbalstu jaundibinātajam hokeja klubam.

Visu notikumu vidū ir bērni, kuri daļa turpina trenēties līdzšinējā hokeja klubā, bet daļa gaida savu vecāku lēmumu: kur un vai vispār spēlēs hokeju.

“Vecāki ir atstāti ķīlnieku lomā. Mums vajag, lai bērni spēlētu hokeju,'' pauda jaunā hokejista mamma Raivita Pavlovska. Tikmēr hokejista vectētiņš Raitis Šauriņš savos izteikumos bija lakonisks: “Tik daudz politikas dzīšanas, ka neviens vairs netic nevienam.”

Latvijas Hokeja federācija (LHF) skaidro, ka ideālais risinājums būtu apsēsties pie viena galda un atrast kopsaucējus. LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols uzskata, ka vienošanos ir jāpanāk, neiesaistot vecākus un bērnus.

Rezultātu,  kādam būt bērnu un jauniešu hokejam Ventspilī, noteiks bērnu skaits grupās un piešķirtais finansējums  kādam no klubiem. Šobrīd turpinās cīņa par tiesībām pastāvēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti