Bļugera vārti mazākumā veicina «Penguins» uzvaru; «Blue Jackets» ar Merzļikinu zaudē pagarinājumā

Rezultatīvāko spēli šosezon otrdien aizvadīja latviešu hokejists Teodors Bļugers, kurš ar rezultatīvu piespēli un vārtiem mazākumā sekmēja Pitsburgas „Penguins” uzvaru. Latvieša pārstāvētā vienība ar 5:4 papildlaikā pārspēja Vašingtonas „Capitals”. Savukārt citā Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē Elvja Merzļikina Kolumbusas „Blue Jackets” ar 2:3 pagarinājumā piekāpās Detriotas „Red Wings”, liecina NHL informācija.

Bļugers spēlēja vien desmit minūtes (10:07), no kurām minūti un 23 sekundes skaitliskajā mazākumā. Šajā laikā viņš guva vienus vārtus, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, izpildīja vienu spēka paņēmienu. Bļugers uzvarēja 75% iemetienu.

Latvietis asistēja komandas pirmajā vārtu guvumā, tobrīd panākot 1:1. Bļugers izcīnīja atlēkušo ripu vārtu priekšā un kopā ar Koltonu Sīvioru to iebakstīja pretinieku vārtos. Lai gan abi hokejisti ripu stūma vārtos, Bļugeram protokolā fiksēta piespēle.

Bļugers asistē vārtu guvumā

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Savukārt vārtus Bļugers guva otrā perioda vidū, spēlējot trijatā pret pieciem. Ar veiksmīgu piespēli Bļugers tika izvirzīts vienatnē pret vārtsargu, izgājienā latvietim gūstot komandas trešos vārtus (3:4).

Bļugers gūst sezonas pirmos vārtus

Spēles pamatlaiks noslēdzās neizšķirti, taču papildlaikā Sidnijs Krosbijs atnesa uzvaru Pitsburgas komandai.

Spēles spilgtākie momenti

Sezonas kopvērtējumā „Penguins” ar četriem punktiem tikpat spēlēs ieņem piekto vietu Austrumu divīzijā. Šogad NHL komandas sadalītas četrās divīzijās, četrām spēcīgākajām kvalificējoties NHL izslēgšanas turnīram.

Nākamā spēle „Pingvīniem” paredzēta piektdien pret Ņujorkas „Rangers”.

Savukārt citā spēlē Merzļikins atvairīja 24 no 27 pretinieku metieniem, palīdzot „Blue Jackets” tikt pie trešā punkta šosezon.

Divas ripas „Merzļikins” ielaida otrajā periodā, savukārt uzvaras vārti tika gūti papildlaika piecpadsmitajā sekundē.

„Blue Jackets” un „Red Wings” spēles zīmīgākie momenti

Līdz šim Latvijas vārtsargs laukumā devies pamīšus ar somu Jūnasu Korpisalo. Sagaidāms, ka arī nākamajā spēlē tieši Korpisalo tiks uzticēta komandas vārtu drošība.

Četrās spēlēs Kolumbusas komandas tikusi pie trim punktiem, ieņemot sesto vietu NHL Centrālajā divīzijā.

Nākamā spēle „Blue Jackets” ceturtdien plānota pret Tampabejas „Lightning”.

Otrdien zaudējumu ar 0:3 piedzīvoja arī Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo „Sabres”. Jau ziņots, ka neilgi pirms sezonas starta latvietis guva kājas savainojumu, kas viņam liegs palīdzēt komandai.

Katrai komandai šajā NHL sezonā paredzētas 56 regulārās sezonas spēles ierasto 82 vietā.