Beļavskis pārliecināts par hokeja izlases labu sagatavotību pasaules čempionātam

Latvijas hokeja izlase sestdien noslēdza astoņu pārbaudes spēļu ciklu, kurā izdevās izcīnīt trīs uzvaras, taču komanda pasaules čempionātam ir labi sagatavota, uzskata valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis.

Latvijas izlase sestdien "Arēnā Rīga" pārspēja Slovākijas valstsvienību ar 3:2 pēcspēles metienos, bet piektdien panākumu izdevās gūt pārliecinošāk - ar 5:1.

Beļavskis pēc otrā mača preses konferencē sestdien sacīja, ka jau pirms spēles tika gaidīts, ka slovāki spēlēs aktīvāk nekā pirmajā spēlē, tāpēc uz to tika noskaņota komanda. Viņš teica, ka divus periodus Latvijas izlase parādīja labu sniegumu, izveidoja labus momentus, taču trešajā periodā pārāk daudz pieļāva individuālas kļūdas, kas noveda pie diviem ielaistiem vārtiem.

"Mēs par daudz piespiedāmies pie saviem vārtiem, kas ļāva slovākiem panākt izlīdzinājumu," sacīja Beļavskis, kuru iepriecināja vārtsarga Ervīna Muštukova spēlē parādītā stabilitāte, kā arī komandas parādītais rakstus pēcspēles metienos.

Trešajā periodā laukumā nedevās Jānis Sprukts un Oskars Cibuļskis, kuriem bijušas nelielas traumas, tāpēc tika nolemts neriskēt ar viņu veselību, norādīja Beļavskis. Viņš atzina, ka ar treneriem vēl notiks pārrunas par sastāvu, kas brauks uz pasaules čempionātu Prāgā, taču izvēle nebūs viegla.

"Puiši ir labi sagatavoti, taču pasaules čempionātā būs svarīga arī psiholoģiskā noturība. Ceru, ka ar katru spēli parādīsim arvien labāku sniegumu, un vislabāko parādīsim tieši ceturtdaļfinālā," teica Beļavskis.

Slovākijas izlases galvenais treneris Vladimirs Vujteks pēc iepriekšējās spēles, kuru Slovākija zaudēja ar 1:5, teica, ka otrajā mačā komanda būs labāka un tā arī bija. Spēles sākums viesiem nav bijis tik labs, bet komanda nav nolaidusi rokas un turpinājusi cīnīties, un trešajā periodā parādījusi raksturu, norādīja treneris.

"Pēcspēles metieni nav mūsu spēcīgākais ierocis, tāpēc apsveicu Latvijas izlasi, kas nodemonstrēja savu meistarību," atzina Vujteks.

Slovākijas izlasei pirmdien pievienosies potenciālais komandas līderis Marians Gāboriks no Nacionālās hokeja līgas komandas Losandželosas "Kings", ar kuru uzbrucējs pagājušajā sezonā izcīnīja Stenlija kausu, taču citi papildinājumi no Ziemeļamerikas netiek gaidīti.

Jau ziņots, ka Latvijas valstsvienības sastāvu dalībai pasaules čempionātā Beļavskis plāno nosaukt pirmdien, 27.aprīlī.

Latvijas izlase pagājušajā nedēļā pārbaudes spēlēs Norvēģijā cieta zaudējumus ar 1:2 un 3:7. Pirms tam savās mājās tika atzīts Francijas pārākums ar 1:2 un 0:1, bet sagatavošanās posma sākumā viesos tika zaudēts Baltkrievijai ar 1:2 un turpat izcīnīta vienīgā uzvara sešos pārbaudes mačos ar 1:0.

Pasaules čempionāts no 1. līdz 17. maijam. Latvijas izlase A apakšgrupā Prāgā spēlēs pret Kanādu, Čehiju, Zviedriju, Šveici, Vāciju, Austriju un Franciju, savukārt B grupā Ostravā sacentīsies Somija, Krievija, ASV, Slovākija, Norvēģija, Baltkrievija, Slovēnija un Dānija.