Funkcionāri cer uz «popularitātes grūdienu» hokejam pēc bronzas medaļas pasaules čempionātā

Nākamā diena pēc Latvijas hokeja izlases bronzas medaļas izcīnīšanas pasaules hokeja čempionātā valstī pasludināta par svētku dienu. Kamēr Latvijā svin vēsturisko panākumu un gaida, kad varonīgā izlase atgriezīsies mājās, hokeja funkcionāri cer, ka izlases panākums būs kā "popularitātes grūdiens" hokejam.

Lepni arī bijušie hokejisti

Bijušais Latvijas hokeja izlases vārtsargs un hokeja eksperts Edgars Masaļskis Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta panorāma" pauda, ka 2023. gada pasaules čempionātā panāktais ir iemesls lepoties arī bijušajiem valstsvienības spēlētājiem.

"Domāju, ka jebkurš hokejists, kurš ir spēlējis valstsvienībā, visi ir lepni, visi jūt kaut kādu savu mazo pienesumu šim vēsturiskajam panākumam. (..) Tās emocijas bija ļoti lielas, nemaz nebija tik viegli savaldīt emocijas un asaras," sacīja Masaļskis.

Sapnis par medaļām allaž bijis aktuāls, LTV stāstīja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis, taču šoreiz turnīra norises laikā tas kļuvis reālāks. 

Kalvītis sacīja: "25 gadus esmu dažādās formās darbojies ar hokeju, un vienmēr esmu sapņojis, ka Latvija izcīnīs kādreiz medaļas, bet ar prātu tam noticēt, protams, nebija iespējams. Kad iekļuvām izslēgšanas spēlēs, tas sapnis ar katru dienu kļuva reālāks. Un mēs to sasniedzām."

Panākums, ko vēl nespēj aptvert 

Tikmēr 2023. gada pasaules hokeja čempionāta Latvijas organizatoriskās komitejas vadītājs un LHF valdes loceklis Edgars Buncis, līdzīgi kā citi, uzsvēra, ka šis ir panākums Latvijas sportā, ko pagaidām vēl esot grūti aptvert. 

"Būtiskākais laikam ir apjēgt, kas ir noticis. Tam droši vien būs vajadzīgs kāds laiks. Gandarījums par komandu, par tiem, kas rīkoja čempionātu, par mūsu faniem. Neaprakstāmi! Vislielākais prieks ir par medaļu, par šo vēsturisko momentu, par šo mirkli, kam mēs visi Latvijā varam iet cauri un piedzīvot. Ja skatāmies no čempionāta rīkošanas viedokļa, tas nenāca viegli, bet esmu gandarīts arī par to, ko esam parādījuši pasaulei Rīgā," atzīmēja Buncis. 

Līdzīgu viedokli pauda arī LHF prezidents: "Tādas emocijas, kādas guvām vakar, droši vien nepāries tik ātri. Paies vairākas dienas, līdz vispār mēs apjēgsim, ko esam izdarījuši."

Tikmēr bijušais hokeja vārtsargs Masaļskis, kurš pats Latvijas hokeja izlasei palīdzējis 15 pasaules čempionātos, akcentēja to, ka šī gada čempionātā "viss sastājās kopā", lai izlasei izdotos izcīnīt šo panākumu.

Masaļskis pauda: "Kopā spēks, ticība cits citam, ģimeniskuma sajūta, tas veido to komandu, un tikai tādas komandas var sasniegt augstus mērķus. (..) Bez tām mazajām niansēm, bez tām veiksmēm tādai valstsvienībai kā Latvijā ir grūti tikt tik tālu. Šogad beidzot bija pirmais gads, kad tas viss kopā sastājās. To veiksmi mēs nopelnījām kaut kad jau sen iepriekš."

Cer uz "popularitātes grūdienu"

Hokejam pietuvinātie arī uzskata, ka hokejistu paveiktais ir pozitīvs devums visai sabiedrībai kopumā. 

Masaļskis pauda: "Es domāju, ka ļoti liela Latvijas sabiedrības daļa dabūja tās pozitīvās emocijas, uzlādējās. Un domāju, ka tagad kādu laiku būsim daudz pozitīvāki un laimīgāki kā sabiedrība."

Tāpat hokeja funkcionāri cer, ka bronzas medaļa pasaules čempionātā palīdzēs iedvesmot jauno hokejistu paaudzi. 

"Domāju, ka pēc šī nāks jauna paaudze, kas gribēs atkal trenēties un sasniegt augstākos mērķus, kas gribēs spēlēt hokeju. Šis grūdiens dos hokejam vēl lielāku popularitāti," atzīmēja Kalvītis. 

Savukārt LHF valdes loceklis Buncis norādīja: "Es ļoti ceru, ka tas iedvesmos mazos bērnus un arī vecākus pievērsties šai spēlei un sākt trenēties. Tiešām ceru, ka šis mazo bērnu pieplūdums būs pietiekami liels, lai mēs varētu turpināt domāt par panākumiem arī nākotnē. Hokejs ir atkal uz kartes. (..) Ja tu mīli to darbu, ko tu dari, tad panākumi būs. Tā laikam ir tā lielākā atziņa, ko varam paņemt no šī turnīra. Un mums ir jābūt lepniem par to, ko mēs darām."

KONTEKSTS:

Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien Tamperē, ar 4:3 papildlaikā pieveicot ASV, pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas. Latvijas hokejisti no pasaules čempionāta atgriezīsies pirmdien, 29. maijā, pusdienlaikā ar reisu no Tamperes, bet līdzjutējus aicina nedoties uz lidostu, jo valstsvienībai Rīgā paredzēts īpašs godināšanas pasākums pie Brīvības pieminekļa, informēja Latvijas Hokeja federācijā.

Lidostā izlasei paredzēts tikties ar žurnālistiem, un uzreiz pēc tam hokejisti dosies uz tikšanos ar līdzjutējiem pie Brīvības pieminekļa. Orientējoši pasākums pie Brīvības pieminekļa sāksies plkst. 13. Brauciens līdz Brīvības piemineklim no lidostas komandai paredzēts vaļējā autobusā bez jumta. Sagaidīšanu varēs vērot arī tiešraidē LTV1 un portālā LSM.lv jau no plkst. 12.

Tikmēr Saeima ārkārtas sēdē svētdien par godu hokeja izlases augstajam sasniegumam lēmusi pirmdienu, 2023. gada 29. maiju, pasludināt par svētku dienu, Latvijas hokeja komandas 2023. gada pasaules hokeja čempionāta bronzas medaļas ieguves dienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti